V roku 2014 uviedla Jednotka počas júla a augusta šesť častí pôvodného formátu. Naj dedinkou Slovenska sa napokon stal stredoslovenský Malachov.
RTVS tentoraz hľadá deväť obcí. To naznačuje, že s formátom tentoraz počíta počas celých letných prázdnin. Šou sa vysielala vlani počas piatkov od 18. júla s týždennou periodicitou.
Verejnoprávna televízia od obcí, ktoré sa chcú do televíznej relácie prihlásiť, vyžaduje telefonickú alebo e-mailovú prihlášku. Záujemcovia musia pripojiť motivačný list, z ktorého bude zrejmé, že na projekte chcú participovať obyvatelia dediny, ako aj jej starosta či starostka, ktorí majú vo formáte kľúčovú úlohu akéhosi sprievodcu moderátorov a čiastočne aj organizátora priebehu hry.
RTVS v podmienkach okrem iného vyžaduje, aby obce potvrdili záujem „niekoľkých mladých ľudí – tínedžerov“ na účinkovaní v šou. Obce z predvýberu napokon navštívi komisia a vyberie si definitívnu zostavu pre aktuálnu sériu.
Telerozhlas potvrdil nasadenie formátu v lete 2015. Moderátormi majú zostať Martin Nikodým a Katarína Brychtová.
Sledovanosť relácie sa vlani pohybovala na úrovni 289-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke 12+. Trhový podiel bol v priemere 17,8 percenta. Najsledovanejším zostal prvý odvysielaný diel, ktorý si pozrelo 306-tisíc divákov. Jednotka bola vtedy v tejto cieľovke trhovým lídrom.
Mladších divákov zaujal prázdninový formát RTVS menej – priemerná sledovanosť dosahovala 100-tisíc divákov vo veku od 12 do 54 rokov. Priemerný share bol 11,8 percenta.
Formát pre RTVS nakrúca spoločnosť goodTV, ktorá dodáva aj piatkovú šou vysielanú počas hlavnej sezóny – Milujem Slovensko. Spoločnosť stojí aj za aktuálnou novinkou Slovensko chutí.
Naj dedinka Slovenska je ďalším formátom, ktorý sa po vlaňajšej premiére dočká druhej série. Od 6. apríla RTVS bude pokračovať aj s licencovanou súťažou Čo ja viem, ktorú prvý raz uviedla takisto v minulom roku.