Thajská vláda plánuje požiadať súd, aby v krajine zablokoval sociálnu sieť Facebook, ak jej prevádzkovateľ nepodnikne dostatočné kroky proti podvodným reklamám. Uviedlo to thajské ministerstvo pre digitálnu ekonomiku a spoločnosť, podľa ktorého tieto podvody zasiahli vyše 200-tisíc ľudí.

Ministerstvo tvrdí, že opakovane požadovalo, aby sieť Facebook odstránila reklamy, ktoré identifikovalo ako podvodné. Problémy s podvodnými reklamami však podľa neho pretrvávajú, takže sa vláda rozhodla požiadať o súdny zásah.

Podľa hovorcu ministerstva teraz úrady zhromažďujú dôkazy o pochybeniach siete Facebook, ktoré predložia na súde. „Súd by mohol uzavrieť celú platformu,“ uviedol hovorca agentúry Reuters.

Podvodné reklamy na sieti Facebook podľa ministerstva napríklad lákajú užívateľov k investíciám do falošných firiem. Sieť Facebook je súčasťou americkej internetovej spoločnosti Meta Platforms, ktorá sa zatiaľ k žiadosti agentúry Reuters o komentár nevyjadrila.

Facebook je najväčšou sociálnou sieťou na svete. Meta vlastní tiež sociálnu sieť Instagram či komunikačnú službu WhatsApp.

Ďalšie dôležité správy

JB 15 Archív - Na archívnej snímke zo 4. mája 2022 portál Meta Portal Go je znázornený v obchode Meta v kalifornskom meste Burlingame. Americká firma Meta Platforms, materská spoločnosť Facebooku, v stredu 9. novembra 2022 oznámila zrušenie 11.000 pracovných miest. Zredukovanie tímu o približne 13 percent oznámil generálny riaditeľ Mark Zuckerberg vo vyhlásení adresovanom zamestnancom, uviedla agentúra AP. FOTO TASR/AP

FILE - A Meta Portal Go is displayed during a preview of the Meta Store in B
Neprehliadnite

Kanadskí vydavatelia žiadajú úrady, aby prešetrili blokovanie správ firmou Meta