Bratislava Tourist Board (BTB) pripravil pokračovanie série videí o Bratislave v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Tento rok sa diváci prostredníctvom videí dozvedia viac o turistických zaujímavostiach v jednotlivých sedemnástich mestských častiach hlavného mesta. To kde si môžu chytiť čeľusť mamuta, alebo kde sa nachádza ďalšie bratislavské UFO nájdete na visitbratislava.com/mestske-casti. Projekt Turistom vo vlastnom meste je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

„Domáci turizmus podporujú v tomto, pre cestovanie, náročnom období aj iné svetové metropoly. Rovnako aj my pokračujeme v projekte Turistom vo vlastnom meste. Cieľom druhej série je podporiť atrakcie, služby a produkty cestovného ruchu aj mimo centra nášho hlavného mesta,“ uviedol Vladimír Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Parkovanie v Petržalke má 3-týždňovú stopku
Neprehliadnite

Bratislava plánuje spustenie parkovacej politiky v prvých zónach od októbra

Nová séria videí Turistom vo vlastnom meste má motivovať Bratislavčanov spoznať svoje mesto – a hlavne okrajové, menej známe, lokality Bratislavy. Vďaka týmto videám zistia aj to, v ktorej mestskej časti sa nachádza skrytá lokalita v mestských lesoch s množstvom indiánskych totemov, kde si môžete chytiť do rúk čeľusť mamuta, alebo kde sa nachádza ďaľšie bratislavské UFO. Vo videách nájdu diváci množstvo tipov na trávenie voľného času v Bratislave a objavovanie nových, nepoznaných miest.

Prehliadky mestských častí budú zverejnené približne každých 7 dní na stránke a na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube pod názvom VisitBratislava. Moderuje ich Michaela Kertészová známa z komerčného rádia a vytvorené sú moderným spôsobom video-prehliadok, tak, aby boli zaujímavé aj pre mladšie publikum.