Aktualizácia 7. júla: Podľa informácií agentúry SITA sa posledná rozlúčka so zosnulým šéfdramaturgom Rádia Slovensko Tiborom Hlistom uskutoční vo štvrtok 10. júla o 9:15 v bratislavskom krematóriu.

 


Zverejnené 6. júla:

V noci zo soboty na nedeľu zomrel po dlhej a ťažkej chorobe vo veku 41 rokov šéfdramaturg Rádia Slovensko a bývalý moderátor Tibor Hlista. Vo včerajšom večernom Rádiožurnále o tom informovalo Rádio Slovensko.

Zomrel šéfdramaturg Rádia Slovensko a bývalý moderátor Tibor Hlista

Hlista debutoval v médiách ako moderátor Fun Radia, v ktorom zotrval dlhé roky. Od jeho vzniku v roku 1990 až do roku 2002 postupne pôsobil aj ako šéfmoderátor a neskôr ako riaditeľ programu.

V rokoch 2002 až 2004 pracoval ako šéfmoderátor v Rádiu Expres.

Následne odišiel do verejnoprávneho Slovenského rozhlasu, kde sa stal zástupcom šéfredaktora Rádia Slovensko a od septembra 2005 šéfredaktorom. Po zmene organizačnej štruktúry zastával od augusta 2006 post šéfdramaturga prvého okruhu.

Okrem rádia sa Tibor Hlista venoval aj televíznej práci. Od roku 1996 externe spolupracoval so Slovenskou televíziou, pre ktorú moderoval relácie Koleso šťastia, A tak si tu žijeme, či eventy Osobnosť televíznej obrazovky. Naposledy sa divákom predstavil v roku 2006 ako moderátor šou Kto je zradca?.

Hlista bol ženatý, mal tri deti.