Fun rádio vo svojom rannom spravodajstve v stredu informovalo o tom, že Boris Kollár zakladá stranu s názvom Sme rodina. Redaktor sa odvolal na zdroj správy – web Infospravy.sk. Ten je s Fun rádiom úzko prepojený.

Infosprávy štartovali na jeseň 2014 ako portál eseročky Bait, ktorý obchodne zastupuje media representative Radio Group. Reklamu predáva aj pre Fun rádio, Europu 2 a ďalšie stanice, ako aj ich webstránky.

Spomínaný článok vyšiel na stránke ráno, ako prvé médium priniesol aj názov a logo novej strany, s ktorou by mal ísť B. Kollár do parlamentných volieb. 

Infosprávy uvádzajú, že B. Kollár sa odmietol k otázkam vyjadriť. O svojich plánoch v politike informoval spolumajiteľ Fun rádia na popoludňajšej tlačovej konferencii.

„Od nemenovaného zdroja ministerstva vnútra sa nám podarilo získať informácie o logu a názve politickej strany Borisa Kollára, ktorý sa chystá zamiešať karty v nadchádzajúcich parlamentných voľbách,“ uvádza sa v texte na Infospravy.sk. Zverejnené logo je prekryté ochranným vodoznakom.

V článku na Infosprávach sa o mediálnych aktivitách B. Kollára nepíše. To, že mu stanica patrí, nespomenulo ani samotné Fun rádio vo vysielaní.

„V uplynulých dňoch sa v slovenských médiách zverejňovalo viacero správ a dohadov o politických ambíciách pána Kollára. V našom spravodajstve sme len informovali o aktualite, teda o tom, že pán Kollár zakladá stranu. Nijakým spôsobom tým nevyjadrujeme podporu pánovi Kollárovi,“ reagovala pre Mediálne.sk PR manažérka Fun rádia Tatiana Pavleová.

Druhé najpočúvanejšie komerčné rádio neodpovedalo priamo na otázku, či spôsob informovania o Kollárovom vstupe do politiky bez uvedenia, že ide o spolumajiteľa stanice, považuje za korektný. „Fun rádio sa nespája s politickými ambíciami pána Kollára,“ načrtla T. Pavleová.

Postup vysielateľa kritizoval na Facebooku napríklad Gabriel Šípoš, riaditeľ slovenskej pobočky Transparency International. Ten počínanie označil za „zneužitie média na politické účely“.

Fun radio s moderatormi Marcelom a Juniorom cele rano v spravach odkazuju na akoze exkluzivnu informaciu z nemenovaneho...

Posted by Gabo Šípoš on Wednesday, November 11, 2015

Aktualizované 12. 11.:

B. Kollár na tlačkove oznámil, že jeho spolupracovníkmi v strane sú Peter Pčolinský, podnikateľ Rastislav Holúbek a Milan Krajniak, ktorý tento rok založil spravodajský web Konzervatívny výber.

M. Krajniak sa s B. Kollárom podľa Krajniakových slov zoznámil toto leto a zhodli sa v názoroch na život a spoločnosť a keď ho Kollár oslovil s ponukou založiť stranu, prijal to.

P. Pčolinský, ktorý takisto na Konzervatívny výber píše, sa podľa vlastných slov pozná s Kollárom od roku 2012, z čias kauzy Gorila. Rozhodnutie ísť s ním do politiky odôvodnil tým, že Kollár je človek, ktorého nikto neovláda.

Čo sa týka Fun rádia, B. Kollár, ktorý ho vlastní 15 rokov, vylúčil, že by ho mal používať na politickú propagáciu. Spravodajstvo však rádio vysielať bude. Prostriedky na kampaň bližšie komentovať nechcel, nepresiahnu zákonný limit. Podľa jeho slov ich nechce míňať hlúpo na bilbordy.