Viva Metropol vysielajúca na bratislavských frekvenciách 101,1 MHz a 94,9 MHz začala pri svojom reštarte rannou šou Dobré ráno, Bratislava, ktorá sa vysiela od 6. do 10. hodiny. Moderujú ju Peter „Pinďo“ Lengyel a Zuzana Vicianová.

V programe bude nateraz ešte popoludňajší moderovaný blok od 14:00 do 18:00, v ktorom sa budú striedať Miro Čief a Marek Makara. Tých poslucháči poznajú aj z predošlého vysielania Vivy Metropol.

„Ostatné programy budú postupne pribúdať,“ uviedol pre Mediálne.sk Ivan Lacho z Intersonicu.

Viva Metropol postupne zmení hudobný formát, keď oldies skladby, na ktoré sa dosiaľ zameriavala rovnako ako celoplošný predchodca rádio Viva, budú tvoriť už asi len polovičný podiel v playliste. Zvyšok vyplní hudobný mix, teda aj novšie skladby.

„Novú“ Vivu Metropol prevádzkuje Intersonic vo vlastnej réžii, do júna tohto roka spolupracoval vysielateľ so spoločnosťou Rádio Production House, ktorá zabezpečovala chod stanice.

Firma, v ktorej boli konateľmi Milan Kodaj a Robert Bartoš, ktorí sa v minulosti podieľali s Dušanom Budzákom aj na prevádzkovaní Rádia Viva, v auguste zanikla. Jej právnym nástupcom sa stala eseročka Mirmaj.

Viacerým moderátorom podľa informácií Mediálne.sk stanica doteraz dlhuje nevyplatené mzdy. Rádiom sa zaoberala aj finančná správa. K situácii ohľadom dlhov sa I. Lacho v minulosti nevyjadril, na otázky neodpovedali ani M. Kodaj či R. Bartoš.

Ako aktuálne potvrdil I. Lacho, Viva Metropol začala vysielať z priestorov Fun rádia. 

Aktualizované 13:02: Viva Metropol plánuje s Fun rádiom širšiu spoluprácu v oblasti predaja reklamy. „Spolupráca s Fun Media Group je vysoko pravdepodobná,“ odpovedal I. Lacho na otázku Mediálne.sk, či rádio počíta so spoločným predajom reklamy s celoplošnou stanicou.

Aktualizované 11:10: Fun rádio však okrem spoločného sídla nateraz o užšej spolupráci nehovorí. „Fun rádio nezačalo spoluprácu s Viva Metropol. Tá vysiela z rovnakej budovy, kde sídli aj Fun rádio. Disponujeme priestormi, ktoré sme nevyužívali, a tie dal majiteľ budovy do dočasného prenájmu práve rádiu Viva Metropol,“ uviedla PR manažérka Fun rádia Tatiana Pavleová, ktorá zároveň potvrdila, že prepojenie medzi Fun rádiom a Vivou Metropol nie je.

Intersonic si na jar tohto roka registroval ochranné známky Hitrádio Bratislava a Rádio Bratislava, čo naznačovalo zámer upustiť od brandingu Viva Metropol. Pomenovanie „hitrádio“ zároveň mohlo evokovať zmenu hudobného formátu, ktorú aktuálne stanica ohlásila. Rádiu zatiaľ zostáva názov Viva Metropol, doplnil I. Lacho v pondelok.

Ochrannú známku s podobným znením „Radio Bratislava“ si v máji tohto roka registrovalo aj práve Fun rádio. Komerčná dvojka svoj zámer v tom čase nekomentovala. Rádiu patrí aj doména radiobratislava.sk.

Fun rádio cez svoj media representative, ktorý zastrešuje Fun Media Group, predáva reklamu aj pre Europu 2 a ďalších sedem menších staníc vrátane regionálnych. V portfóliu má aj Rádio Best FM s formátom Oldies AC, na ktorý sa dosiaľ spoliehala aj Viva Metropol, ale používa ho aj celoplošné Rádio Vlna zo skupiny Radio Services, ktoré v súčasnosti vysiela na 28 frekvenciách po bývalej Vive.