Nová stanica sa z Trnavy ozve na frekvencii 103,9 MHz. Vysielať bude aj cez internet. Odštartuje symbolicky na výročie Nežnej revolúcie.

Podľa programového manažéra Dušana Vanča má byť štart skromný a príjemný s odkazom na posolstvo 17. novembra. „Práve pre túto symboliku slobody sme si vybrali tento dátum ako dátum oficiálneho spustenia. Nasledovný víkend bude o hudbe a lokálnych hudobníkoch, na čo sa osobne veľmi teším,“ povedal.

Program prvého dňa budú moderovať Martin Cifrík a Maca Schmidtová, ku ktorým sa pripoja hostia – Trnavčania Vlado Voštinár, Dália Šaškovičová či hudobníci Robo Opatovský, Mária Čírová, Lasky z Pary, spevák a pesničkár Bystrík alebo Michal Štofej zo skupiny Hudba z Marsu. Do štúdia príde aj herečka Anna Šišková, ktorá v Trnave istý čas žila a hrala v miestnom divadle.

Víkendové vysielanie bude podľa Trnavského rádia zamerané na hudbu, svoj hudobný vkus postupne predstavia aj pozvaní hostia.

V bežnej programovej štruktúre má Trnavské rádio od 6. do 9. hodiny blok Ráno s rádiom, ktorý bude moderovať M. Cifrík. Od 9:00 do 17:00 pôjde Deň s rádiom, ktorý zastreší M. Schmidtová.

O 17:45 bude stanice vysielať Trnavský žurnál, v ktorom bude sumarizovať regionálne udalosti dňa. „Večerné vysielanie bude pozostávať z niekoľkých tematických respektíve komunitných špeciálov. Začína sa vždy po 22. hodine,“ uviedol D. Vančo.

V pondelok sa večerný blok nazýva Nočné vlny a bude zameraný na literatúru, vizuálne umenie a filmy. Moderovať ho bude trnavský spisovateľ Pero Le Kvet. Blok vzniká v spolupráci s kultúrnym centrom Malý Berlín.

Stredajšie večery vyplní relácia Music Spotlight orientovaná na súčasnú elektronickú hudbu. Moderuje ju dídžejka a producentka Changing Faces. Relácia vzniká v spolupráci so značkou Red Bull a jej Red Bull Music Academy.

Štvrtok bude patriť fanúšikom hip-hopu, vysielať sa bude program trnavského Dj Spinhandza, ktorý je rezidentným dídžejom rapera Strapa. Program bude zameraný na hip-hop pre „odrastených“.

V piatok večer sa Trnavské rádio zameria na staršie skladby a vynechá novú hudbu. Priestor bude mať playlist z 90. rokov a prvej dekády tohto storočia.

Trnavské rádio v ostatných týždňoch finalizovalo prípravy na vysielanie a technické zabezpečenie. Rádio sídli v komplexe Nádvorie, centre súčasnej kultúry v centre Trnavy.

Štart vysielania sa oproti pôvodným plánom o niekoľko mesiacov posunul. Spolu so začiatkom vysielania spustí rádio aj nový web. Licenciu na vysielanie získala od Rady pre vysielanie a retransmisiu spoločnosť Trnavská produkčná.