Poslanci opozičného Smeru-SD iniciujú mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá. Zaoberať sa chcú údajnou cenzúrou v RTVS pre neakceptovanie podpredsedu strany Ľuboša Blahu ako oponenta pre dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) v relácii Sobotné dialógy. Moderátorka relácie Marta Jančkárová uviedla, že sa rozhodli uplatniť princíp prázdneho kresla, keďže hovorca strany potvrdeného hosťa Mariána Kéryho neospravedlnil a ani neoznámil zmenu.

Líder Smeru Robert Fico hovorí o telerozhlase ako o nie verejnoprávnej, ale štátnej inštitúcii, ktorú kontroluje vláda. Na sobotnej tlačovej konferencii uviedol, že pôvodný pozvaný hosť predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa nemohol zúčastniť a Blaha mal byť náhradou, ktorú narýchlo hľadali. So žiadosťou o stanovisko k prípadu sa chcú zástupcovia Smeru-SD obrátiť aj na Radu RTVS a Radu pre mediálne služby.

RTVS tvrdí, že Blaha prišiel neohlásený

Moderátorka Sobotných dialógov vysvetlila v úvode relácie, že ešte v stredu (22. 2.) hovorca strany potvrdil Kéryho účasť.

„Krátko pred reláciou však namiesto neho prišiel do rozhlasu neohlásene podpredseda strany Ľuboš Blaha, ktorý nebol dohodnutý. Hovorca strany však do začiatku relácie, ktorú pre pracovný program povereného šéfa rezortu obrany nahrávame v piatok predpoludním, zmenu neohlásil, ani neospravedlnil pána Kéryho. Uplatňujeme preto princíp prázdneho kresla,“ zdôvodnila.

Ďalšie správy na Mediálne.sk

KK21 Bukurešť - Novinári čakajú pred hotelom, v ktorom bolo nájdené mŕtve telo francúzskeho vojaka v Bukurešti 6. novembra 2022. Chyžná v hoteli v rumunskej metropole Bukurešť našla v nedeľu telo mŕtveho francúzskeho vojaka.  Štyridsaťjedenročný vojak sa spolu so svojimi francúzskymi kolegami ubytoval v hoteli vo štvrtok, napísali miestne médiá s odvolaním na svoje zdroje. FOTO TASR/AP
Television crews wait outside a hotel in in Bucharest, Romania, Sunday, Nov. 6, 2022 where a French soldier, me
Neprehliadnite

Medzinárodná federácia novinárov dočasne vylúčila Rusko zo svojich radov