Po 27 rokoch v utorok ráno začalo opäť pôsobiť na maďarskom mediálnom trhu Rádio Slobodná Európa, ktoré však nebude fungovať ako rozhlasová stanica, ale ako multimediálna internetová stránka. Informoval o tom v utorok spravodajský server 444.hu, ktorý pripomína, že médium financované americkým Kongresom pôsobí v tých krajinách, v ktorých sa javia problémy so slobodou tlače.

Microphone modern radio station broadcasting studio
Neprehliadnite

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou je Rádio Expres

Pre spravodajský server media1.hu riaditeľ spoločnosti Slobodná Európa Maďarsko Gyula Csák, ktorý pôsobil v BBC, Euronews i maďarskom Kossuth Rádió, povedal, že ide o verejnoprávne médium, pre ktoré platia prísne pravidlá. Zdôraznil, že sa budú snažiť o objektivitu, nestrannosť a vyvážené spravodajstvo. Ako nezisková organizácia nebude na svojej stránke používať reklamy, dodal.

Zhruba desaťčlenná redakcia a externí žurnalisti denne zverejnia 15-20 správ, pričom podľa Csáka ich cieľom je dôsledne spracovať najdôležitejšie informácie.