Dianie okolo Sajfu pripomína vopred naplánovanú kampaň, hoci Fun rádio aj naďalej tému ťahá ako skutočnú nedisciplinovanosť svojho moderátora, ktorý v éteri pirátsky vysielal, kvôli čomu sa jeho budúcnosťou zaoberalo vedenie stanice.

Napokon Fun rádio uviedlo, že Sajfa sa do popoludňajšieho vysielania vráti od 23. septembra. V éteri mal „stopku“ od minulého štvrtka, keď ho v bloku po 14. hodine nahradila kolegyňa Didiana.

„Keďže Matej Cifra pracuje v rádiu už viac ako 10 rokov, je jednou z našich tvárí a je skúseným moderátorom, bolo pre nás prioritou si s ním interne prejsť dôvody, prečo sa tak zachoval, nie vytvoriť mediálny cirkus. Otvorene sme si všetko vydiskutovali, jeho pripomienky sme zobrali na vedomie a sám uznal, že si mohol nájsť aj inú cestu, ako ich vyjadriť,“ uviedla PR manažérka Fun rádia Tatiana Zábojníková Pavleová.

Fun rádio tvrdí, že Sajfu vzalo „na milosť“ aj vďaka názoru väčšiny poslucháčov, ktorí moderátorovi vyjadrili podporu a dokonca schvaľovali aj jeho počin, keď im hral skladby, ktoré si sami priali na Facebooku.

„Nemôžeme ignorovať neuveriteľnú podporu zo strany poslucháčov a berieme na vedomie aj ich pripomienky a názory na rádio, ktorým sa budeme určite venovať,“ dodala T. Zábojníková Pavleová.

Že ide o premyslenú marketingovú kampaň stanice, naznačovalo najmä monitorovanie celej situácie prostredníctvom živého streamu na Facebooku, kde moderátor sprostredkoval nielen svoju „pirátsku“ časť šou, ale aj pohovor u šéfredaktora rádia. Sajfa má na oficiálnom profile na Facebooku vyše 79-tisíc priaznivcov.

Fun rádio s témou Sajfovho možného „vyhadzovu“ celkom zaujalo. Okrem bulváru sa téme venovali aj seriózne médiá. Podľa monitoringu spoločnosti Newton sa Sajfovo meno v printových a online médiách od 16. septembra objavilo 16-krát.

Pre Fun rádio môže byť jedna z jej hlavných moderátorskych hviezd vhodným spôsobom na zviditeľnenie sa. Počúvanosť stanice má v ostatnom období klesajúcu tendenciu. 

V rebríčku slovenských rádiá patrí Fun rádiu dlhodobo tretia priečka za Expresom a Rádiom Slovensko. V prvom polroku 2015 počúvalo Fun rádio podľa prieskumu agentúry Median SK denne 504-tisíc poslucháčov vo veku od 14 do 79 rokov. Medziročne išlo o pokles o 0,6 percentuálneho bodu. Expres aj Rádio Slovensko naopak medziročne mierne stúpali.