Podľa vyšetrovateľov sa novinárka pskovskej redakcie tejto rozhlasovej stanice Svetlana Prokopievová dopustila schvaľovania terorizmu, keď vo svojom rozhlasovom príspevku uviedla, že „to samotný štát si vychoval generáciu občanov, ktorí s ním bojujú“.

Ako príklad S. Prokopievová uviedla výbuch v podateľni v sídle regionálnej správy tajnej služby FSB, ktorý sa odohral v októbri roku 2018 v Archangeľsku.

Výbuch zranil troch príslušníkov FSB a spôsobil smrteľné zranenie 17-ročnému útočníkovi. V súvislosti s Prokopievovej výrokom dostala pskovská redakcia Echa Moskvy pokutu 150-tisíc rubľov, čo je v prepočte približne dvetisíc eur, a to za „zneužívanie slobody slova“.

Pokutu 200-tisíc rubľov (2670 eur) dostal aj miestny spravodajský web, ktorý zverejnil prepis novinárkiných slov. Novinárske odbory medzičasom spustili petíciu na podporu S. Prokopievovej. Obvinenia zo schvaľovania terorizmu, ktoré boli voči nej vznesené, považujú za absurdné a žiadajú zastaviť stíhanie svojej kolegyne.

Echo Moskvy v piatok informovalo, že S. Prokopievová na polícii odmietla vznesené obvinenia a odmietla aj ďalej vypovedať. Následne ju prepustili na slobodu.