Kmitočet sa nachádza v Spišskej Novej Vsi, poslucháčom v tejto lokalite má sprístupniť východoslovenskú verziu Reginy. Aktuálne je v oblasti šírený signál zo stredného Slovenska z vysielača na Kráľovej holi, teda vysielanie Rádia Regina stred, informoval na rokovaní Rady RTVS programový riaditeľ SRo Vincent Štofaník.

„Samozrejme Spišská Nová Ves patrí k východnému Slovensku, aj témami z regiónov, aj folklórom, takže sme chceli, aby sa tam dalo počúvať Rádio Regina východ,“ povedal.

Frekvencia je skoordinovaná, očakáva sa vypočutie na Rade pre vysielanie a retransmisiu. Tá už jesenné výberové konanie vyhlásila a frekvenciu 101,9 MHz do neho zaradila. Vedenie verejnoprávneho rozhlasu podľa V. Štofaníka verí, že licenčná rada frekvenciu RTVS schváli a obyvatelia Spišskej Novej Vsi a jej okolia si program Rádia Regina z košického štúdia vypočujú už koncom tohto roka.

Verejnoprávny rozhlas by podľa V. Štofaníka potreboval posilniť pokrytie signálom jednotlivých rádií aj v ďalších mestách na Slovensku.

„Možno by si ľudia mysleli, že Rádio Slovensko vysiela všade, no sú miesta a oblasti, ako napríklad Záhorie, Kysuce, Revúca, kde by sme potrebovali skvalitniť signál Rádia Slovensko. V prípade Rádia Regina je situácia ešte komplikovanejšia,“ povedal šéf rozhlasového vysielania RTVS.

Ešte pred pár rokmi Rádio Regina vysielalo na celom Slovensku ako jedno rádio. Po rozdelení frekvencií medzi bratislavské, banskobystrické a košické štúdio pripadol veľmi silný televízny a rozhlasový vysielač na najvyššom vrchole východnej časti Nízkych Tatier na Kráľovej Holi štúdiu Rádia Regina v Banskej Bystrici.

Rádio Regina vysiela všade na Slovensku a medzi krajmi sú prirodzené prieniky vysielania zo susediacich regiónov. RTVS však chce dosiahnuť, aby poslucháči mali dostupné to vysielanie, ktoré im regionálne patrí.

„To, že tam bude presah aj zo stredného Slovenska je v poriadku, ale nemalo by sa stať, že na východe sa nedá počúvať východoslovenská Regina a takáto situácia tam, žiaľ, ešte je,“ dodal V. Štofaník.

SRo chce postupne riešiť aj pokrytie územia južného Slovenska vysielaním národnostného Rádia Patria, ktoré už roky na mnohých miestach vysiela iba do 18:00 a následne na týchto frekvenciách vysiela Rádio_FM, alebo Rádio Devín. V pláne je i zlepšenie pokrytia signálom Rádia Devín a ostatných rádií RTVS.