Od pondelka 21. septembra spúšťa Rádia Slovensko novú vysielaciu štruktúru. Najzásadnejšou zmenou prešla relácia Dobré ráno Slovensko. V rannom vysielaní nastane hneď niekoľko zmien, ktoré prinesú viac interaktivity a dynamiky. Tou najzásadnejšou zmenou sú noví moderátori. Moderovať budú každé ráno vo dvojici. Doterajšiu stálicu ranného vysielania Romana Bomboša vystriedajú Petra Bernasovská a Richard Dedek. Petra Bernasovská doteraz vysielala popoludňajšie vysielanie, a v minulosti pracovala aj v Rádiu Expres. Richard Dedek moderoval posledné roky správy v Rádiu Slovensko, a poslucháčom môže byť známy aj z večerného vysielania a predtým moderoval aj v Rádiu Expres. Ide tak o skúseného moderátora, ktorý bude vysielať po boku Petry Bernasovskej. 

Ranné vysielanie Budíček Rádia Slovensko sa začína už v čase od 4:30 do 6:00 , v ktorom sa budú pri moderovaní striedať Ivana Ilgová a Juraj Šimko. V čase od 6:00 do 9:00 sa poslucháči môžu tešiť na reláciu Dobré ráno, Slovensko s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom. Vynovený formát bude zložený z informačných a hudobných blokov, ktoré sa budú prelínať so spravodajstvom, informáciami o doprave, počasí a aktuálnych udalostiach.

Obľúbený moderátor ranného vysielania Rádia Slovensko Roman Bomboš sa v rozhlasovom éteri bude objavovať popoludní, ktoré predtým vysielala práve Petra Bernasovská, s ktorou sa takpovediac vymenil. Je to nový impulz nielen pre samotného moderátora, ktorý dlhé roky moderoval len ráno, ale aj pre poslucháčov popoludňajšieho vysielania. 

,,Ťažisko nového konceptu ranného vysielania bude postavené na silných moderátoroch, mapovaní dynamického vývoja života u nás a priamej interakcii s poslucháčmi prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho budeme pravidelne prinášať aj živé vystúpenia slovenských interpretov a rozhovory so zaujímavými hosťami. Veríme, že relácia Dobré ráno, Slovensko s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom prinesie moderné spracovanie ranného vysielania," hovorí Milan Urbaník, šéfdramaturg Rádia Slovensko.

So zmenou vo vysielaní bolo potrebné upraviť aj vysielacie priestory v budove Slovenského rozhlasu RTVS. Nové priestory na vysielanie a prípravu programu Rádia Slovensko pozostávajú z troch sektorov. Prvý je určený na celodenné prúdové vysielanie, druhý na vysielanie spravodajských relácií a diskusií. „Novinkou je priestor na vysielanie s väčším počtom hostí, predovšetkým hudobných skupín, ale aj predvolebných debát," dopĺňa Milan Urbaník. Nové štúdio je vybavené najmodernejšou technológiou Audio Over IP a presunulo sa na 9. poschodie v obrátenej pyramíde, čo umožní redaktorom rýchlejší a ľahší prístup do štúdia, ktorí majú svoje kancelárie práve na 9. poschodí. 

Rádio Slovensko pokračuje v predpoludňajšom vysielaní s Barbarou Štubňovou, popoludňajšia hodina patrí relácii Hosť Andrey Poláčkovej a súčasťou programu je aj hodinová večerná relácia Kontakty od 20:00 - 21:00 a Nočná pyramída so zaujímavými hosťami od desiatej do polnoci, pri ktorých sa striedajú viacerí moderátori, medzi nimi napríklad aj Ľudovít Jakubove, manžel Petry Bernasovskej, známy skôr pod prezývkou ,,mravec", či Zuzana Šebestová, sestra známej herečky Kataríny Brychtovej.