„V relácii sa budú bez moralizovania rozoberať problémy, ktoré v súčasnosti najviac trápia mladých ľudí. Určená však bude aj tým, ktorí im chcú porozumieť, pomôcť či poradiť,“ uvádza v popise nového projektu RTVS. Program si nájde priestor v éteri Rádia Regina Západ, Rádia Regina Stred a Rádia Regina Východ.

Venovať sa má aj témam, ktoré budú späté s hudbou, street aktivitami, adrenalínom, ale aj zábave alebo príbehom inšpiratívnych ľudí. Mladým poslucháčom chce Regina novou reláciou pomôcť aj radami a názormi, ako urobiť z nedostatkov svoje prednosti.

Ako ďalej RTVS približuje na stránke, tvorcovia sa nevyhnú sa ani tabuizovaným témam prvých lások a preskúmajú napríklad šance a možnosti pri výbere strednej či vysokej školy.

Rádio Regina chystá reláciu pre mladých. Názov majú vymyslieť poslucháči

Zdroj: RTVS

„Relácia bude aj o podpore talentov a ich motivácii, o prezentácii úspechov mladých autorov, ale budeme v nej tiež búrať rôzne mýty a tabu. Záujemcovia si ju budú môcť vypočuť nielen vo vysielaní Rádia Regina, ale i prostredníctvom podcastu,“ priblížila Mária Grebeňová Lacová, šéfdramaturgička stanice..

Zapojiť sa do súťaže, ktorá potrvá do 23. apríla, môže každý, kto na emailovú adresu pošle svoje nápady. Spolu môže účastník navrhnúť maximálne päť názvov. Z nich päťčlenná rozhlasová porota vyberie ten, ktorý bude napokon reprezentovať nový projekt Rádia Regina.