RVR v stredu informovala, že držiteľovi licencie na vysielanie Rádia Jazz, spoločnosť C.S.M. group odňala obe licencie – na multiregionálne aj digitálne vysielanie. Stalo sa tak po žiadosti samotného rádia.

Stanica sa mala pretransformovať na kresťanské Rádio Mária, to však ani na dvakrát u regulátora neprešlo. Rada nedala súhlas na prevod obchodného podielu. Frekvencie chcel inému subjektu uvoľniť majiteľ Rádia Jazz Martin Lengyel.

Žiadosť o prevod podielu dvakrát zamietli

So žiadosťou u licenčnej rady neuspel vlani v decembri a ani tento rok v marci. „Je to hotový projekt, ktorý mohol začať vysielať o hodinu, stačilo prepnúť jeden gombík,“ hovoril M. Lengyel s tým, že s prevádzkovateľom Rádia Mária bol už dlhšie dohodnutý.

Rádio Jazz štartovalo v éteri ešte v roku 2013 ako Rocková republika, postupne rozširovalo pokrytie a neskôr sa transformovalo na spravodajské Rádio Aktual. Aj to po čase skončilo a v júni 2018 s z neho stalo hudobné Rádio Jazz. Licencia platila až do roku 2028. 

Kým predošlé zmeny týkajúce sa názvu a programu regulátor schválil, v prípade zmeny majiteľa spoločnosti, ktorej patrí licencia, zelenú nedal.

Pre nové subjekty na trhu je „nákup“ licencie a frekvencií od existujúceho hráča na trhu najrýchlejší spôsob, ako preniknúť do éteru. Je však čiastočne 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa