V relácii Ranný rock s Tomaggiom moderátor podľa rady nepriamo vyzýval na segregáciu rómskeho etnika na Slovensku aj celosvetovo, „čím skrytou formou podnecoval nenávisť na základe príslušnosti k etnickej skupine,“ uviedla rada v zdôvodnení.

Konkrétne, k nepriamej výzve na segregáciu došlo odvysielaním slov moderátora, ktoré vyslovil ako reakciu na stavanie múru kvôli obmedzeniu pohybu Rómov na hraniciach Francúzska, uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa rady Lucia Jelčová.

Vo vysielaní moderátor navrhoval, aby sa podobný múr postavil celosvetovo na jednom mieste, čiže aby sa Rómovia po celom svete umiestnili do jednej segregovanej „rezervácie“. (Celý prepis inkriminovanej časti vysielania nižšie)

Rada podobne reagovala tento rok aj v prípade vysielania bratislavského rádia SiTy, ktoré odvysielalo názory expertky aj vyjadrenia moderátora odporúčajúce fyzickú likvidáciu radikálnych moslimov. Stanica vtedy dostala pokutu 500 eur. Viac informácií.

Rada v utorok tiež uložila sankciu – upozornenie na porušenie zákona – pre údajne jednostranný príspevok o breathariánstve v programe Víkend v júni tohto roka. A tiež regionálnej Televízii Liptov z rovnakého dôvodu za reláciu Zaostrené na..., ktorá sa venovala v máji téme rekonštrukcie železničnej trate.

Rada mala na stole aj viaceré bizarné sťažnosti, ktoré uznala za neopodstatnené. Medzi nimi na reláciu Moja mama varí lepšie ako tvoja – špeciál, v ktorej bol podľa sťažovateľa „15-ročný chlapec vystavený psychickému utrpeniu zo strany svojho otca, týraný a stresovaný“.

Ďalšiemu divákovi sa zas nepáčila reklama poisťovne NN s „ručiacim mužom“, ktorá je vraj strašidelná a desivá pre deti a mala by byť vysielaná len v nočných hodinách.

Prepis relácie Ranný rock s Tomaggiom 

Moderátor: „Minútka po siedmej....O chvíľku vám Ľubka povie, že Francúzi chcú postaviť múr kvôli Rómom na hranici. A my si taký nemôžeme postaviť?“

(...)

Moderátorka: „A ide sa stavať aj čosi iné. Múr na hranici kvôli Rómom, ale tentokrát v tom prsty nemáme my. Namočení sú v tom Francúzi, ktorí chcú postaviť 2,5 m vysoký múr a oddeliť chcú Rómov, ktorí bývajú v prihraničnom kempe a zabrániť tomu, aby prechádzali do susedného belgického mestečka len tak mir nix dir nix. Nuž a hneď je medzinárodný oheň na streche.“

Zvučka Šport

Moderátor: „Mir nix dir nix?“

Moderátorka: „Mir nix dir nix.“

Moderátor: „Či by nebolo lepšie takú rezerváciu s veľkým múrom urobiť tak celosvetovú na jednom mieste?“

Moderátorka: „A tvoj kamarát sa volá Janko?“

Moderátor: „Jano? Jasné....“)