„Vplyv aktuálnej situácie na slovenský súkromný rádiový sektor sa dá označiť za zničujúci,“ hovorí šéf rádia Expres a prezident Asociácie rádií Slovenska (ARS) Ivana Antala.

Z krátkodobého hľadiska podľa neho zápasia aktuálne o prežitie najmä malé regionálne rádiá, ktoré prepúšťajú, znižujú mzdy, okresávajú programovú štruktúru na nevyhnutné minimum, snažia sa o odklad všetkých platieb alebo o ich zníženie.

„I tak sú stále pod hrozbou dočasného či trvalého vypnutia. Pritom na ich mimoriadne zložitú situáciu upozorňujeme už dlhodobo a opakovane najmä v súvislosti so zastaralou právnou úpravou, ktorá decimuje rádiový sektor,“ načrtol I. Antala. Rádiá narážajú na to, že legislatíva neumožňuje jednému subjektu prevádzkovať viac staníc a šetriť tak niektoré náklady.

Úplný výpadok príjmov

Spoločnosť RegioMedia zastupuje pri predaji 12 regionálnych rádií a s ďalšími tromi spolupracuje externe. Konateľka Miriam Kittler potvrdzuje, že situácia, ktorá nastala v súvislosti s koronavírusom v regionálnych rádiách, je alarmujúca.

„Naše objednávky 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa