Licenčná rada pre študentský projekt schválila pridelenie licencie. V jesennom výberom konaní získalo Rádio Aetter frekvenciu 107,2 MHz Trnava.

Podľa zákona má každý rozhlasový vysielateľ ročnú lehotu na spustenie vysielania. Podľa programového riaditeľa rádia Miroslava Kapca z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave by však na FM vlnách mali začať vysielať skôr – do konca februára 2020.

Fungovali ako internetové rádio

Rádio Aetter dosiaľ fungovalo v online – univerzitný projekt, v ktorom sa študenti učia rozhlasovým profesiám, funguje od roku 2011. Začínali formou prednahratých vysielaní, neskôr prešli na živé a v roku 2015 spustili prúdové vysielanie ako bežné rozhlasové stanice.

„Kvôli prechodu z čisto onlinového vysielania na terestriálne upravíme vysielaciu štruktúru. Napriek tomu, chceme zostať aj študentským rádiom. Moderované ‚živé‘ vysielanie sa rozšíri na celý týždeň a zmenia sa jeho jednotlivé časy. Začínať sa bude ráno o ôsmej. Ranné prúdové vysielanie sa bude končiť spravodajským blokom a Aetter servisom o 12:00,“ uviedol M. Kapec.

Popoludňajšie vysielanie bude trvať od 15. do 18. hodiny, takisto bude každú hodinu dopĺňané spravodajským blokom.

Večerný program 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa