Rádio Expres je stále najpočúvanejším rádiom na Slovensku, pustilo si ho 33,2 percenta poslucháčov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu počúvanosti Radioprojekt, ktorý realizuje spoločnosť Median SK.

Rádio Slovensko aj Fun rádio

Druhým najpočúvanejším je Rádio Slovensko s 23,4-percentnou podporou poslucháčov. Na treťom mieste sa umiestnilo Fun rádio, ku ktorému sa prihlásilo 22,3 percenta poslucháčov. Rádio Vlna má počúvanosť 18,1 percenta a Rádio Europa 2 má 17,8 percenta. Nasledujú Rádio Melody s 13,9 percenta a Rádio Regina, ktoré si naladilo 10,3 percenta poslucháčov.

Najväčší podiel na trhu patrí Rádiu Expres s 22 percentami, nasleduje Rádio Slovensko s hodnotou 18,6 percenta, ako tretie sa umiestnilo Fun rádio s podielom 13,1 percenta. Ďalej Rádio Europa 2 s 10,1 percenta a Rádio Vlna s 9,6-percentným podielom na trhu. Rádiu Melody namerali podiel 7,1 percenta a Rádiu Regina 4,9 percenta. Ostatným rozhlasovým staniciam patrí 14,7-percentný podiel na trhu.

Miliónová počúvanosť

Celková počúvanosť rádií v parametri ,,počúval posledný týždeň" predstavuje 84,8 percenta, čo je 3 777 000 poslucháčov vo veku 14 až 79 rokov. Každý deň počúva rádio viac ako 2,2 milióna ľudí (49,5 percenta populácie). V priemere každý občan SR počúva denne rádio takmer hodinu a 20 minút. Každý poslucháč počúva rádio priemerne dve hodiny a 40 minút.

Spoločnosť Median SK realizuje kontinuálny prieskum Radioprojekt od apríla 2009. Zverejnené výsledky zbierali od 20. júna do 11. septembra. Prieskum realizovali na vzorke 3177 respondentov, občanov SR vo veku 14 až 79 rokov. Výsledky prieskumu poskytla pre TASR zástupkyňa spoločnosti Median SK Linda Kleinertová.

Ďalšie dôležité správy

WA 19 archív Londýn - Na archívnej snímke zo 16. januára 2020 britský princ Harry prichádza do záhrad Buckinghamského paláca v Londýne. Britský princ Harry, ktorý so svojou rodinou žije v Spojených štátoch, podal sťažnosť na britský súd po tom, ako mu bola zamietnutá žiadosť o policajnú ochranu, ktorú si chcel uhradiť z vlastných prostriedkov. Princ argumentuje tým, že pre zamietnutie policajnej ochrany nemôže navštíviť svoju rodnú krajinu. FOTO TASR/AP

FILE - Britain's Prince Harry arrives in
Neprehliadnite

Princ Harry, Elton John a ďalší žalujú kvôli odpočúvaniu vydavateľa Dail Mail