O zámere predať Fun rádio hovoril B. Kollár vlani v marci. Tvrdil, že má dosť obvinení, že médium zneužíva rádio na svoju politickú kampaň.
Fun rádio napokon nepredal a aktuálne už ani neplánuje. „Za tých podmienok, aké sme požadovali, sme nenašli kupca. Nakoniec sme urobili ďalšie akvizície a nakúpili sme nové weby, takže predaj nie je na programe dňa,“ vyjadril sa majiteľ rádia a predseda parlamentnej strany Sme rodina pre Nový Čas.
Fun rádio vlani získalo viacero tematických webov na čele s Profutbal.sk, Hokej.sk a F1.sk. Stránky postupne redizajnuje, aj touto akvizíciou sa snaží posilňovať svoju pozíciu v online, ktorý je na rozdiel od rádií rastúcim mediatypom. Najsilnejším webom v skupine je s odstupom Funradio.sk.
B. Kollár nevylučuje, že rádio predá v budúcnosti. Musela by sa však objaviť lukratívna ponuka. Väčšie ambície má však momentálne v politike, dodal pre denník.
Fun rádio vo svojom spravodajstve informuje aj o Kollárových aktivitách v politike, nevynechalo ani informácie o jeho vulgárnej komunikácii s chovankyňou Čistého dňa cez sociálnu sieť. To, že B. Kollár je majiteľom stanice, však Fun rádio už spravidla poslucháčom nepripomína.
Fun rádio sa aj v posledných rokoch ako dvojka komerčného rozhlasového trhu drží v zisku. Vlani spoločnosť Radio, a. s., ktorej patrí licencia na vysielanie stanica evidovala výnosy 2,3 milióna eur. Zisk podľa účtovnej závierky dosahoval 11 790 eur.
Vyššie tržby mala spoločnosť Fun Media Group, ktorá zastrešuje predaj reklamy. Jej výnosy boli 5,9 milióna eur. Zisk po zdanení dosiahol takmer 138-tisíc eur.
V súvislosti s Fun rádiom začala vlani vyšetrovať B. Kollára Národná kriminálna agentúra pre podozrenie z trestného činu porušovania pravidiel pri správe cudzieho majetku, informoval Denník N.
V roku 2009 podľa denníka štát vložil do Fun rádia 2,6 milióna eur, za ktoré dostal 26 percent akcií média. Keď minulý rok na jar štátom vytvorený fond svoje akcie predal naspäť, dostal za nich od B. Kollára 800-tisíc. Keďže firma za celý čas nevyplácala dividendy, strata štátu na investícii do najznámejšej Kollárovej firmy bola 1,8 milióna eur.
Polícia začala skúmať, či bolo rádio tunelované, pričom bol poškodený aj štát, alebo štát prerobil na akciách pre iné faktory. B. Kollár označil vyšetrovanie za účelové.