Podľa I. Lacha si Viva Metropol zachová metropolitný charakter tak, ako naznačuje názov stanice. „Neplánujeme pokryť celé Slovensko. Je tu dosť celopološných rádií. Metropolitný charakter má zmysel aj pri oslovovaní klientov, ktorí nepotrebujú najširší záber,“ uviedol pred členmi Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR).
Intersonic sa napriek tomu v aktuálnom výberovom konaní uchádza o pridelenie novej frekvencie 88,2 MHz Nitra. O kmitočet má záujem ďalších sedem subjektov.
„Nitra je na okraji spádovej oblasti ľudí, ktorí dochádzajú za prácou do Bratislavy. Chceme vyhovieť poslucháčom, ktorí chcú stanicu počúvať nielen v práci, ale aj doma,“ vysvetlil žiadosť o pridelenie mimobratislavskej frekvencie I. Lacho, podľa ktorého k takýmto spádovým oblastiam patrí aj lokalita Malaciek, Trnavy a Nových Zámkov.
V prípade pridelenia nitrianskej frekvencie je Viva Metropol schopná rozvysielať ju do mesiaca až dvoch, hoci podľa I. Lacha bude musieť doriešiť, ako signál dostať do novej lokality. Aktuálne stanica vysiela na troch frekvenciách v Bratislave – Petržalke, Dúbravke a Novom meste.
Podľa I. Lacha Viva Metropol momentálne stále vysiela zo starých priestorov rádia Viva z bratislavského Ružinova. „Budujeme nové štúdio, prenajmeme si priestory vo Vienna Gate, kde pribudne aj nová technológia pre celé rádio,“ doplnil konateľ Intersonicu.
I. Lacho odpovedal členom licenčnej rady aj na otázku, či môže byť Viva Metropol ekonomicky úspešný projekt, keď podľa dostupných informácií „stará“ Viva zápasila s náročnou finančnou situáciou a nová stanica prevzala aj niekoľko skúsených rozhlasových osobností s príslušnými platmi.
„Budeme sa snažiť držať náklady v takej miere, aby to bolo ekonomicky rentabilné. Nefungujeme s veľkým rozpočtom ako najväčšie stanice, na druhej strane pri nižších výdavkoch nepotrebujeme ani také vysoké príjmy. Je to o nákladoch, ktoré si musíme nastaviť tak, aby sme boli v pluse,“ načrtol I. Lacho, ktorý verí, že počet poslucháčov bude naďalej stúpať, hoci nepredpokladá, že by nábehová krivka stúpala závratným tempom.
„Metropolitné rádio je pre Bratislavu dôležité. Súčasný koncept tunajším poslucháčom vyhovuje viac ako Superádio, ktoré malo užšiu a mladšiu cieľovku,“ dodal I. Lacho s tým, že rádiu stúpol aj počet fanúšikov na Facebooku, kde od začiatku vysielania Vivy Metropol pribudli „lajkujúci“ oproti stavu, keď pôvodná Viva končila, čo je podľa neho tiež pozitívny signál.
Členovia RVR v piatok vypočuli aj ostatných záujemcov o 15 voľných rozhlasových frekvencií, ktoré sú v jarnom výberovom konaní. O subjektoch, ktorým frekvencie pridelí, bude licenčný orgán informovať v utorok na tlačovej konferencii.