Nitrianske Rádio One nechce frekvencie ktoré skoordinovalo v Banskej Bystrici a Topoľčanoch pre seba. Pre Mediálne.sk to potvrdil konateľ rovnomennej licencovanej spoločnosti Milan Homola. V oboch prípadoch ide o kmitočet 94,7 MHz.
"Naše ambície na daných frekvenciách nie sú žiadne, spoločnosť Rádio One ich koordinovala pre klienta, ktorého meno sa dozviete po zverejnení uchádzačov v jesennom konaní o voľné frekvencie," povedal pre Mediálne.sk Homola.
Poznámka "Vhodné len pre Rádio One" ktorú v súvislosti s dotknutými frekvenciami použila Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) je podľa neho zavádzajúca, pretože nie vždy platí, že koordinátor frekvencie je aj jej žiadateľom. "Licenčná rada však môže tieto frekvencie udeliť len jednému subjektu, keďže u nich dochádza k vzájomnému rušeniu," vysvetlil.
Rádio One už v Banskej Bystrici vysiela na frekvencii 90,5 MHz.
Milan Homola je konateľom aj v ďalšej spoločnosti s podobným názvom Rádio One Retro. Tá sa na poslednom zasadnutí licenčnej rady stala majiteľom 52 % podielu na základnom imaní firmy Poprad Reality Invest, ktorá vlastní licenciu na terestriálne vysielanie zaniknutého slovensko-anglického Radia Tatras International (RTI).
RTI vysielalo na Slovensku prostredníctvom vysokovýkonnej ženevskej frekvencie 94,2 MHz z Kráľovej hole a v Košiciach na kmitočte 94,8 MHz. Stanica oficiálne ukončila vysielanie o polnoci z 25. na 26. januára 2009. Frekvencia 94,2 MHz sa odvtedy odmlčala, na košickej však zrejme za účelom záchrany licencie pokračoval prúd hudby občasne prerušovaný jinglami RTI. Ak totiž rádio nevysiela dlhšie ako 30 dní, môže mu RVR odobrať licenciu.
Podľa informácií webu Radia.sk žiadalo Rádio One Retro o vstup do Poprad Reality Invest hneď po tom, ako RTI ukončilo vysielanie na frekvencii v Poprade. Rada ju však vysielateľovi 23. júna 2009 odobrala, keďže "nebola využívaná na účely, na ktoré mu bola pridelená". "No práve rozvysielanie frekvencie a ďalšie investície boli naviazané na súhlas licenčnej rady s prevodom obchodných podielov," píšu Radia.sk. Vzniknutý spor má byť dôvodom, prečo odobratie frekvencie doposiaľ nenadobudlo právoplatnosť a nebolo na ňu vypísané výberové konanie.
"Za Rádio One Retro môžem potvrdiť, že sa budeme snažiť priniesť v čo najkratšej dobe poslucháčom kvalitné a plnohodnotné vysielanie Rádia RTI," povedal k ďalším plánom spoločnosti Milan Homola.
Zdôraznil tiež, že firmy Rádio One a Rádio One Retro nemajú okrem neho ako štatutárneho zástupcu nič spoločné, každá má vlastného majiteľa. "Nikdy nešlo o sesterské spoločnosti, keďže platná legislatíva neumožňuje aby jeden subjekt vlastnil viacero subjektov s licenciami na rozhlasové vysielanie," uzavrel Homola.