Regulátor potvrdil svoj zamietavý postoj k zmene majiteľa v spoločnosti C.S.M. group, ktorá je držiteľom licencie na vysielania Rádia Jazz.

Nový rozhlasový projekt M. Lengyela štartoval pôvodne ako stanica Rocková republika ešte v roku 2013. Neskôr sa transformoval na spravodajské Rádio Aktual a napokon v júni 2018 na hudobné Rádio Jazz.

Všetky predošlé zmeny licenčná rada schválila, išlo pri nich však „len“ o úpravu názvu rádia a programového zamerania. V prípade prevodu 100-percentného podielu, o ktorý M. Lengyel teraz žiada, regulátor nesúhlasí.

Nesúhlas so zásadnou zmenou

RVR rovnako ako vlani v decembri zamietla žiadosť o zmenu licenciu, ktorá počítala s novým názvom stanice – Rádio Mária. Upraviť sa mal aj podiel programových typov.

Rada zároveň neudelila predchádzajúci súhlas s prevodom 100-percentného obchodného podielu na základnom imaní zo spoločnosti Stredoeurópske Mediálne Družstvo – súčasného vlastníka C.S.M. group – na nadobúdateľa Rádio Mária, o. z.

Tento súhlas je podľa slovenskej legislatívy nevyhnutný, bez neho nemôžu držitelia licencie na televízne či rozhlasové vysielanie predať nadpolovičný, 55-percentný podiel inému subjektu.

Rada na svojom stanovisku z decembra nič nezmenila. „Rada 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa