Jemné ohlásili angažovanie T. Juríčka, ktorý v Europe 2 moderoval spoločne s Adrianou Špronglovou popoludňajší blok o 15:00 Detoxx.

V Europe 2 sa zmeny majú dotknúť viacerých moderátorov – okrem T. Juríčka skončil už aj Roman Juraško – a stanica ohlásila takisto zmeny v programe, ktoré zavedie od marca.

Jemné umiestnia T. Juríčka od 6. marca do popoludňajšieho vysielania, kde bude za mikrofónom spolu s Martinou Comisso. Tá moderuje na Jemných aj pôvodný blok medzi 15. – 19. hodinou.

Po novom sa popoludnie nazvané Refresh s Martinou a Tomášom bude vysielať od 14. do 18. hodiny. O hodinu sa tak skráti denný blok Hudobné menu, ktorý potrvá od 10. do 14. hodiny. Ako moderátori sa v ňom striedajú Peter Tarasovič a Viktória Lancošová.

Rovnaká dvojica spíkrov zastreší vo vysielaní Jemných aj nový večerný blok v pracovných dňoch. Kým dosiaľ po 19. hodine nasledoval prúd hudby, po novom bude mať medzi 18. – 20. hodinou priestor relácia Večerný relax.

„Nová relácia sľubuje pohodu po pracovnom dni. Nebudú chýbať pozdravy, vyznania a príbehy poslucháčov a k tomu príjemná hudba, ktorú majú poslucháči na Jemných radi,“ avizuje stanica.

Večerný blok s odkazmi poslucháčov majú vo vysielaní aj najpočúvanejšie komerčné stanice – Rádio Expres vysiela po 17. hodine kontaktnú reláciu Horúce hity, Fun rádio po 18:00 Stará, natoč gramofón.

Jemné môžu úpravou programu reagovať na výsledky počúvanosti a prieskumy poslucháčskych preferencií. Stanica ako štvrté najpočúvanejšie rádio na trhu klesla v počúvanosti v 3. a 4. vlne vlaňajška v prieskume MML-TGI agentúry Median na hodnotu 7,3 percenta, čo znamenalo minimum od konca roku 2010. Jemné denne počúvalo 328-tisíc ľudí.

Upravený program Jemných - pracovný týždeň

  • 6:00 – 10:00 Budíček s Táňou a Lukášom
  • 10:00 – 14:00 Hudobné menu s Petrom/Viktóriou
  • 14:00 – 18:00 Refresh s Martinou a Tomášom
  • 18:00 – 20:00 Večerný relax s Viktóriou/Petrom
  • 20:00 – 6:00 Créme de la Créme