R. Orth bol hlasom Zelenej vlny Slovenského rozhlasu, od novembra je členom tímu správarov Fun rádia. Vo vysielaní komerčnej stanice sa objavil už v závere októbra.

V prípade Fun rádia je ďalším mužským hlasom v správach – tie číta aj šéfredaktor Marek Mikúšek. Zostavu dopĺňa Lucia Palšovičová.

Fun rádio koncom leta angažovalo aj nový hlas v dopravnom servise, ktorým je Marek „Majky“ Kramara.

„Oboch moderátorov sme ‚objavili‘ počas letného konkurzu ‚Staň sa Sajfovým kolegom‘ a myslíme, že sme opäť ukázali, že Fun rádio má ucho na hlasy a vychováva kvalitných rádiových spíkrov,“ uviedla pre Mediálne.sk PR manažérka stanice Tatiana Pavleová.

Hlásateľov dopravného servisu dopĺňajú Andrej Havrila, Nikola „Nikol“ Stankovinská a Vanda Hoffstädterová.

Personálne posilnenie spravodajskej redakcie súvisí aj s rozšírením informačného servisu vo vysielaní stanice. Fun rádio počas leta predĺžilo informačný servis v pracovných dňoch od 5:30 do 21:00. Každú polhodinu vysiela dopravný servis, správy sú v programe vždy o celej do 18. hodiny.

„K predĺženiu servisu sme pristúpili ešte v lete a tento krok spätne hodnotíme veľmi pozitívne,“ načrtla T. Pavleová.

Komerčný líder Rádio Expres má informačný servis dlhodobo v 24-hodinovom režime – s dopravným spravodajstvom takisto každú polhodinu a správami každú hodinu o celej.

Strategickou zmenou Fun rádia bolo aj zaradenie dopravných informácií pred spravodajský blok, teda krátko pred pol respektíve celou – skôr ako dopravu vysiela expres. Ten jú má v štruktúre na konci spravodajského bloku.