Predseda opozičnej strany Smer-SD vo videu informoval, že ho známy moderátor Braňo Závodský pozval ako hosťa do svojej diskusnej relácie v rádiu Expres a zároveň, že toto pozvanie odmietol.

Ficovi prekáža, že si B. Závodský sa v predchádzajúcej relácii, kde bol hosťom publicista Martin M. Šimečka, nekriticky stotožnil s útočnou rétorikou voči nemu a strane Smer, ktorá nadobudla extrémnu formu, keď hosť relácie prirovnal jeho politiku k dianiu v 30. rokoch 20. storočia. Mal pritom na mysli nástup nacistov vedených Adolfom Hitlerom k moci.

Šimečka a Závodský v súzvuku

„Toto nie je politika, čo robí Robert Fico. To je v podstate kampaň, ktorá už naozaj pripomína skôr tridsiate roky, než normálnu bežnú demokratickú politiku,“ vyhlásil v rozhovore M. Šimečka, na čo moderátor reagoval slovami: „No ale snáď on vie, čo bolo po tridsiatych rokoch, že čo môže spôsobiť takýto typ politiky.“

Šimečka odpovedá, že si myslí, že Fico to odmieta pripustiť „a dokonca je mu to aj jedno“, a Závodský mierne udivene reaguje slovami: „o to ešte horšie“.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa