Postup rádií nesie viacero spoločných čŕt, konkrétne nasadenie domácich piesní sa však počas víkendu na Exprese, Fun rádiu, Jemných a Europe 2 líšilo.

Najviac „po hlave“ sa na kvóty vrhlo Fun rádio, ktoré od piatka hralo po 21. hodine do polnoci len slovenské piesne, ako vyplýva z monitoringu playlistov na webe Rádiá.sk. V nedeľu ešte komerčná dvojka okno pre domácu tvorbu rozšírila – štartovalo už o 18:00.

V programe má Fun rádio jednu úpravu – sobotnú podvečernú hodinovku Fun in Czechoslovakia premenovala stanica na Fun in Slovakia.

Večerný off-time po deviatej zvolilo na zvýšené hranie slovenských piesní aj Rádio Expres. Po 21. nemá rovnako ako Fun rádio moderované vysielanie, Expres hral od piatka do nedele v trojhodinovom pásme do polnoci každú druhú pesničku slovenskú. Badateľné je aj väčšie zastúpenie domácich skladieb počas dňa. V dennej hodine sa dalo naraziť na 2 – 3 slovenské skladby, predtým bolo zvykom skôr 1 – 2 domáci interpreti v hodine.

Komerčná trojka Jemné si takisto pomáha nočným slotom, zvýšená porcia slovenských piesní prišla počas víkendu po 22. hodine. Veľa slovenských piesní však majú Jemné vo vysielaní aj počas dňa – pokojne aj štyri v hodine.

Najväčší „rebel“ Europa 2 reagoval na vstup kvót do platnosti ešte v piatok ďalším protestným dňom, keď celý deň hral iba slovenské skvosty. Poslucháči sa tak nevyhli Martinovi Kittnerovi, Eve Mázikovej či Martinovi Jakubcovi. V ďalších dňoch už podľa playlistu z webu Rádiá.sk Europa 2 na prvý pohľad nehrala viac slovenských piesní. Jeden deň hrania slovenskej tvorby však 20-percentnú zákonnú požiadavku nevykryje.

Novela zákona priniesla rádiám okrem zásahu do dramaturgie a formátu aj povinnosť detailne monitorovať hranú hudbu, na základe čoho možno vyrátať napĺňanie kvóty. To je licenčná rada oprávnená kontrolovať na mesačnej báze. Znamená to, že mesačný – a nie denný či týždenný - priemer slovenských skladieb musí byť na spomínanej 20-percentnej úrovni.

Ako rádiá upozornili na vypočutí pri žiadaní o výnimku z kvót na zasadnutí licenčnej rady, reálna požiadavka na hranie domácich skladieb, ako ju nastavil zákon, je vyššia. Keďže vymeriavacím základom pre výpočet podielu slovenskej hudby je celý deň (mesiac), no rátajú sa iba piesne pustené medzi 6. – 24. hodinou, reálne kvóta v uvedenom časovom pásme narastá na vyše 26-percentnú hranicu.