Žalobu na ochranu osobnosti na Radima Jančuru, majiteľa spoločnosti RegioJet, podal J. Dvonč ešte v čase, keď sedel na primátorskej stoličke.

Ako pripomína web My Nitra, žiada priznanie náhrady nemajetkovej ujmy vo výške 50-tisíc eur. Ak uspeje, má údajne zvažovať, že peniaze daruje.

Sport vznikol pred piatimi rokmi, keď videl dopravca problém v tom, že nevedel získať licenciu na autobusovú linku Bratislava – Nitra – Banská Bystrica. Vinil za to aj vtedajšieho primátora. Bilbordy si objednal aj v Bratislave, kde rovnakým textom útočil na vtedajšieho župana Pavla Freša. 

Licenciu vydala bratislavská župa napokon po 22 mesiacoch. A to aj na základe zamietavých stanovísk, ktoré opakovane podpisoval J. Dvonč. Ministerstvo dopravy neskôr konštatovalo, že nesúhlasné stanovisko mesta k licencii je irelevantné.

„Vitajte v kraji korupcie a klientelizmu.“ Spor pre bilbord RegioJetu pokračuje

Exprimátor Nitry Jozef Dvonč Zdroj: TASR

RegioJet zas tvrdí, že J. Dvonč poškodzoval meno spoločnosti a odmietaním linky nezákonne bránil konkurencii. Podľa primátora spoj neodporučili aj vzhľadom na rekonštrukciu stanice a župy mohli rozhodnúť inak.

Dopravca sa obrátil na súd, no vyšetrovateľ jeho trestné oznámenie odmietol. Nasadil potom bilbordy, na ktorých spájal korupciu a klientelizmus s J. Dvončom.

Vtedajší primátor na kampaň reagoval žalobou pre ohováranie. S trestným oznámením tiež neuspel, kauza je však teraz na civilnom súde.

Pojednávanie sa konalo v novembri na bratislavskom okresnom súde. Exprimátor pre portál uviedol, že na jeho termín čakal štyri roky. Ďalšie pojednávanie sa uskutoční v marci, do polovice decembra má predložiť doplňujúce dôkazy.

J. Dvonč hovorí, že mu RegioJet poškodil meno, pričom problémom podľa neho neboli len o bilbordy, ale aj o šot, ktorý vysielal vo svojich autobusoch.

Vizuály boli v danom čase v uliciach celé mesiace. J. Dvonč požiadal nitriansky súd, aby RegioJetu nariadil predbežným opatrením reklamy odstrániť. Súd návrh zamietol s tým, že by prejudikoval rozhodnutie vo veci samej.