Generálnym riaditeľom agentúry Slovakia Travel bude Václav Mika, ktorý bol touto funkciou poverený aj doposiaľ. Vyplýva to z výsledkov výberového konania, ktoré oznámil vo štvrtok počas livestreamu na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Agentúra Slovakia Travel, ktorej cieľom je podpora a propagácia cestovného ruchu na Slovensku, vznikla 1. apríla. Medzi jej úlohy patrí komunikácia, marketing, ale aj konkrétna podpora dôležitých projektov doma a v zahraničí. Funkciou generálneho riaditeľa bol po vzniku agentúry poverený Václav Mika.

Doležal zároveň priblížil, že prebehlo aj výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Výsledok však zatiaľ nechcel komentovať, pretože mu ešte neboli doručené všetky zápisnice. Ubezpečil, že v krátkej dobe o tom bude informovať. V prípade výberového konania na funkcie členov predstavenstva vo Verejných prístavoch bol posunutý termín. Podľa ministra totiž prišli len dve prihlášky.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (Sme rodina) prichádza na 66. rokovanie vlády SR v Bratislave 13. januára 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Propagácia Slovenska za 14 miliónov. Slovakia Travel chce prilákať turistov z okolitých krajín