o svojej iniciatíve #SAVETHENIGHT pripravila spoločnosť Jägermeister niekoľko foriem dlhodobej podpory nočného života, ktorými podporí tých, ktorí zastupujú kultúrne prostredie komunity spojenej s nočným životom. V rámci podpory pokračuje platforma www.save-the-night.com, ku ktorej sa môže ktokoľvek pripojiť a rezervovať si online hovor so svojim obľúbeným umelcom, od hudobníkov, cez barmanov až po módnych návrhárov.

Save The Night
Zdroj: archív
Save The Night

S filmom „Óda na nočný život“ spoločnosť Jägermeister pripomína divákom, prečo noc stojí za záchranu. Spot je v štýle postmodernej prezentácie. Pomocou rotujúcich obrázkov s ikonicky zobrazeným nočným životom rôznych dekád nepodporuje iba nočný život, ale taktiež vyzýva k záchrane noci. „Óda na nočný život“ je poctou klubovej kultúry a rozpráva príbeh hudobníkov, pouličných umelcov a propagátorov poslednej módy, ktorí tvoria nočný život a ľudí, ktorí ho milujú.

Film je súčasťou celosvetovej iniciatívy #SAVETHENIGHT od spoločnosti Jägermeister, ktorá bola zahájená v roku 2020 na podporu komunít nočného života po celom svete. Aby sa iniciatíva mohla dostať na ďalšiu úroveň, Jägermeister spolieha na vášeň priaznivcov nočného života. Pretože noc je viac než iba denná doba – je to miesto, kde začíname byť tým, kým sme. Noc je priestorom pre slobodu, zábavu, autenticitu, a práve preto je tak nevyhnutnou súčasťou spoločnosti a kultúry, a teraz i v budúcnosti stojí za záchranu. 

„Pretože máme silné korene v kultúre nočného života, našim poslaním je ponúknuť dnes i v budúcnosti ten najlepší priebeh noci, a ďalej zlepšovať prostredie tohoto odvetvia,“ hovorí Wolfgang Moeller, globálny marketingový riaditeľ spoločnosti Mast-Jägermeister SE. „Chceme vrátiť ľuďom, ktorí umožňujú existenciu nočného života to, čo im patrí. To je náš dlhodobý záväzok voči komunitám spojeným s nočným životom a jeho priaznivcom po celom svete.“
Vďaka iniciatíve #SAVETHENIGHT bola spoločnosť Jägermeister schopná podporiť viac ako 1 500 umelcov, kreatívnych osôb a barmanov z viac ako 60 krajín. 

Na Slovensku sa do iniciatívy #Savethenight zapojili umelci ako Dj EKG, Emika, Radikal Chef, Yaksha, Stano Harciník, Zayo, Lukáš Čabaj, Peter Marcina, Daor, Malalata, El Prcinho, Papyllon, či Fck them label a mnoho ďalších. Zúčastnili sa desiatok hodín online video sedení so svojimi fanúšikmi na platforme Save-the-night.com pod hlavičkou poradenstvo Meister, čím získali od značky Jägermeister finančnú podporu. Dôležitý bol tiež projekt Save The DJs (Zachráňte DJov), vďaka ktorému boli podporovaní vybraní DJovia z celej zeme. Celkom sa projektu zúčastnilo viac ako 300 DJov zo Slovenska a Českej republiky a vytvorili DJ set špeciálne pre túto príležitosť.

Iniciatíva #SaveTheNight zvyšuje povedomie o súčasnej situácii tisícok kreatívnych umelcov a ľudí, ktorým chýba možnosť ísť von a oslavovať príležitosti noci. Vzhľadom k tomu, že nočný život je stále vážne ohrozený, a táto situácia koncom pandémie neskončí, iniciatíva #SAVETHENIGHT je pripravená pokračovať s jasným posolstvom: „Spojme všetci svoje sily, aby sme zachránili noc.“ 

Podstatná finančná podpora pokračuje

Prostredníctvom svojich prostriedkov „Meister Fund“ spoločnosť Jägermeister naďalej poskytuje finančnú podporu umelcom a tvorcom, ktorí následne môžu poskytnúť publiku rôzne druhy umenia. Publikum si ich potom môže rezervovať a užiť na www.save-the-night.com – od poradenstva Meister a kurzov Meister po ďalší zábavný obsah. 
#SAVETHENIGHT vytvára príležitosť pre sieť kreatívnych osôb po celom svete. Platforma spája umelcov a milovníkov nočného života budovaním autentických väzieb, rozdúchava nápady, prináša zábavu od siete Meister priamo ľuďom a dáva divákom príležitosť osobne tvorcov podporiť. Ktokoľvek sa môže k iniciatíve #SAVETHENIGHT pripojiť a podporiť ľudí, ktorí tvoria noc tým, že sa pripoja k predstaveniu, zdieľajú ho a prispejú umelcom.

Koncom tohoto roku Jägermeister predstaví na vybraných trhoch fľašu s edíciou Meister Edition. Táto špeciálna edícia bude ďalšia príležitosť pre fanúšikov, konzumentov a milovníkov nočného života, ako sa osobne zapojiť, pretože časť výťažku pôjde na iniciatívu #SAVETHENIGHT a potom podporí umelcov a všetkých tých, ktorí robia nočný život takým, aký ho milujeme.