Americká telekomunikačná spoločnosť AT & T predá za 1,175 miliardy USD svoju streamovaciu službu zameranú na animované relácie Crunchyroll japonskej firme Sony. AT & T predáva aktivity, ktoré nepovažuje za svoje hlavné, aby získala peniaze na zníženie dlhu. Uviedla to dnes agentúra Reuters. Sony akvizíciou získa napojenie na tri milióny platiacich predplatiteľov Crunchyroll vo viac ako 200 krajinách a regiónoch. Crunchyroll sa stane súčasťou divízie Funimation Global Group, ktorá má v Spojených štátoch milión predplatiteľov a ktorú Sony kúpila v roku 2017.

Európska komisia
Neprehliadnite

Európska komisia povolila Kellnerovej PPF prevziať spoločnosť CME, ktorá vlastní Markízu

AT & T reorganizuje svoje aktivity po prevzatí spoločnosti Time Warner, ktorú získala v roku 2018 a ktorú následne premenovala na Warner Media. Rozhodla sa predať aktivity, ktoré považuje za vedľajšie, a viac investovať do iných aktivít firmy Warner Media. Telekomunikačné gigant predpokladá, že dokončí dohodu čo najskôr. Za posledný rok firma predala majetok za miliardy dolárov, vrátane mobilnej divízie v Portoriku či dátových centier a kancelárií v New Yorku. Cieľom bolo získať hotovosť a znížiť masívne zadlženie.

Warner Media vlastnila tiež väčšinový podiel v mediálnej spoločnosti Central European Media Enterprises (CME), ktorej súčasťou sú televízne stanice v piatich krajinách strednej a východnej Európy vrátane českej skupiny Nova. Tento rok vo februári akcionári CME schválili ponuku na prevzatie firmy od českej skupiny PPF podnikateľa Petra Kellnera. Transakcia v hodnote zhruba 2,1 miliardy USD bola dokončená v októbri.