Do zboru poradcov prezidentky SR Zuzany Čaputovej sa začiatkom mája vrátil Martin Burgr, ktorý hlave štátu radí v oblasti komunikácie. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

M. Burgr  viedol komunikáciu Z. Čaputovej už v prezidentskej kampani. Z tímu odišiel, pretože sa podieľal na predvolebnej kampani Progresívneho Slovenska (PS). To sa v koalácii so stranou Spolu nedostalo do parlamentu. 

V minulosti riadil M. Burgr aj komunikáciu Matúša Valla počas kampane v komunálnych voľbách. V roku 2015 sa stal asistentom poslanca NR SR Martina Poliačika, ktorý v tom čase pôsobil v SaS a neskôr prešiel do PS. 

Zbor poradcov prezidentky od 15. mája doplnil aj Norbert Kurilla ako poradca pre životné prostredie, energetiku, zmenu klímy a podnikateľské prostredie.

N. Kurilla v minulom volebnom období pôsobil ako štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR. „Prezidentka ho oslovila najmä pre jeho odborné znalosti ako skúseného medzinárodného experta v oblasti tvorby politiky životného prostredia a zmeny klímy aj pre jeho dlhoročné skúsenosti z pôsobenia na ministerstve životného prostredia a v diplomacii,“ priblížil M. Strižinec.