Pri štarte kampane sa Smer neprezentoval vlastnými tvárami. Na bilbordoch zobrazoval viacgeneračnú rodinku a sľuboval, že ochráni sociálny štát. Išlo o pomerne logickú voľbu, vizuály strana nasadila v období, kedy sa jedna kauza spájaná s politikmi Smeru prekrývala druhou.

Smer tvrdil, že po tejto fáze komunikácie príde ďalšia a bude viditeľná. Hovorca strany Ján Mažgút pred časom nechcel konkretizovať, kto bude tvárou kampane a či sa budú voličom, podobne ako ostatní, prihovárať z bilbordov najvýraznejší politici strany. Netrvalo však dlho a odpoveď prišla sama.

Smer v posledný novembrový deň zverejnil veľkolepé propagačné video so spomalenými zábermi, dojemným hudobným podmazom a preslovom P. Pellegriniho. Po tom, ako vystriedal na premiérskej stoličke predsedu Roberta Fica, nahradil ho aj v predvolebnej komunikácii v pozícii lídra.

Najobľúbenejší smerák

P. Pellegrini sa už dnes usmieva aj z bilbordov a najaktívnejšie komunikuje na Facebooku. Stávka naňho bola v prípade Smeru očakávaná.

Už pred nástupom do funkcie premiéra bol vysoko v rebríčkoch sympatií u voličov, momentálne sa mu v nich darí ešte viac. Aj preto, že je viac na očiach verejnosti a postupne si tak mohol získať náklonnosť ďalších.

V prieskumoch necháva momentálne P. Pellegrini za sebou šéfa strany R. Fica, podobne ako na kandidátke do parlamentných volieb.

Prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza z novembra zisťoval, ktorí politici podľa ľudí hovoria najčastejšie pravdu a ktorí, naopak, najviac klamú. Premiér sa umiestnil na druhom mieste hneď po prezidentke Zuzane Čaputovej.

Vyše 32 percent opýtaných uviedlo, že líder kandidátky Smeru väčšinou alebo takmer vždy hovorí pravdu, hlava štátu si v tomto parametri pripísala 41,8 percenta. R. Fico skončil v rebríčku predposledný, niečo cez 15 percent ľudí si myslí, že hovorí pravdu.

V prieskume o dôveryhodnosti politikov zo septembra tiež skončil P. Pellegrini na druhom mieste za Z. Čaputovou. Focus pre Markízu zistil, že kým jej dôveru vyjadruje 56 percent a nedôveru 41 percent, P. Pellegrinimu dôveruje 46 percent a nedôveruje 51 percent.

Smer našiel svojho

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa