Obrovský priestor v médiách, popularita na sociálnych sieťach, šíriaci sa buzz. To všetko dokázal v priebehu niekoľkých dní dosiahnuť nováčik na slovenskej politickej scéne - Paliho Kapurková, veselá politická strana.

Paliho Kapurková, veselá politická strana? Slovenské médiá zrejme naleteleli marketingovej hre

Strana sa medializuje prostredníctvom svojho jediného kandidáta do parlamentu - fúzatého rušňovodiča z Humenného Paliho Vassa. "Už 20 rokov nechodím voliť, lebo nemám koho. Preto som sa rozhodol založiť úplne iný typ politickej strany. Pre ľudí, ktorí tiež nemajú koho voliť. Nič nesľubujem iba to, že keď vznikne Paliho Kapurková, veselá politická strana, bude nám všetkým veselšie :-)," píše na svojom oficiálnom webe či v skupine na Facebooku.

Aby strana mohla vzniknúť, zaregistrovať sa a zúčastniť volieb, potrebuje zozbierať minimálne 10-tisíc podpisov. Vassov údajný brat Peter dnes pre denník Pravda potvrdil, že vďaka spomínanej jednej vete sa ich podarilo získať vyše 12-tisíc. Zaplatili tiež povinnú kauciu vo výške 16 596 eur.

Tri ochranné známky súvisiace s názvom Paliho Kapurkovej, veselej politickej strany, vrátane loga, si 1. marca 2010 podal na úrade priemyselného vlastníctva Igor Brossmann, spoluzakladateľ a dlhoročný líder reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett, ktorý sa v súčasnosti vo svojej firme Brossmann Consulting venuje alternatívnym konceptom v marketingu a reklame.  

"Pali" ovládol médiá

Informácie o Paliho Kapurkovej, veselej politickej strane zverejnili všetky tlačové agentúry a prebrala ich väčšina denníkov. V denníku Pravda či na webe TVnoviny.sk získala aj samostatný článok. Zmienili sa o nej aj televízie Markíza, Joj a Rádio Slovensko.

TV Markíza:

Martina DRATVOVÁ, redaktorka
--------------------
Novinkou na politickej scéne je Paliho Kapurková veselá politická strana s jediným kandidátom rušňovodičom z Humenného. Všetci by sa chceli dostať do parlamentu, no niektorí zrejme ani len netušia, čo ich tam môže čakať. Takto to napríklad vyzeralo v posledný štandardný rokovací deň tohto volebného obdobia.

TV Joj:

Jana KRESCANKO-DIBÁKOVÁ, redaktorka
--------------------
Je to síce podľa preferencií málo pravdepodobné, ale tretím politickým mušketierom by sa za SDĽ mohol stať aj náš bývalý športový moderátor Juraj Bača, známy to ženích. Volič má na výber. A to tentoraz z osemnástich strán. Súťaž úlet volieb však zaručene vyhráva jednočlenná parta rušňovodiča z Humenného, Paliho Kapurková, veselá politická strana

Rádio Slovensko:

Jana POSPÍŠILOVÁ, redaktorka
--------------------
Až na štyri politické subjekty navrhli strany na svoje kandidátky najvyšší možný počet kandidátov, teda 150. Najmenej kandidátov, jedného má Paliho Kapurková veselá politická strana . Ak by Ústredná volebná komisia zaregistrovala všetkých, o hlasy voličov bude bojovať spolu 2401 kandidátov. 

Brossmann na otázky Mediálne.sk do stanoveného času nereagoval. Viac o pozadí strany zrejme prezradí "mimoriadny brífing", ktorý zvolala strana cez svoj web a má prebiehať práve teraz, 16. marca od 16:03.