Jedno z najväčších spoločenských podujatí u nás Ples v opere sa viac nebude spájať so spoločnosťou Orange Slovensko, ktorá oznámila koniec spolupráce. Operátor bol od začiatku organizovania akcie, teda počas uplynulých 20 rokov, jej hostiteľom.

Prvý Ples v opere sa v historickej budove Opery SND konal v roku 2001, od roku 2010 má podujatie dobročinný prívlastok, vďaka čomu sa prerozdelili doteraz vyše dva milióny eur.

„Tak, ako sa vyvíjal dobročinný Ples v opere, aj spoločnosť Orange Slovensko prehodnocuje svoju stratégiu v oblasti spoločenskej zodpovednosti. V Orangei sme sa preto rozhodli preskupiť naše sily a odhodlanie na adresnejšiu pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú,“ informuje operátor vo svojom stanovisku.

Tohtoročný 20. ročník bol tak posledný, ktorý Orange podporil. Firma informuje, že na charitatívne účely bude naďalej vyčleňovať 300-tisíc eur ako kompenzáciu úrovne podpory, ktorá bola prerozdelená prostredníctvom dobročinného podujatia.

„Spoločnosti Orange Slovensko patrí úprimné poďakovanie a mimoriadne ocenenie dlhoročnej podpory. Zvlášť si vážime rozvíjanie významného dobročinného poslania Plesu v opere, ktoré by bez veľkorysého partnera nebolo možné. Považujeme za záväzok tradíciu dobročinného Plesu v opere udržať a môcť tak naďalej prispievať k riešeniu pálčivých problémov spoločnosti,“ uviedla Andrea Cocherová, riaditeľka Plesu v opere.

A. Cocherová v minulosti pracovala pre Orange na oddelení marketingu. Tento rok na jar vo firme skončil jej manžel Ivan Golian, ktorý bol zástupcom generálneho riaditeľa a technický šéfom. Manažérske zmeny nastali krátko po vlaňajšom nástupe nového generálneho riaditeľa Federica Coloma.

Organizátorom Plesu v opere je agentúra Monarch. Podujatie v januári tradične otvára plesovú sezónu na Slovensku s početným zastúpením známych osobností ako hostí. Vstupy z neho vysiela naživo aj najsledovanejšia televízia Markíza.