Vlnu kritiky spustila jej rozhorčená matka, Heather Taylor, ktorá o incidente informovala na svojom Facebookovom profile.

Informácia následne obletela viaceré svetové médiá a rozpútala rozsiahlu diskusiu na internete. Taylor sa snaží takýmto spôsobom rozšíriť povedomie o existencii tohto mena, zastaviť jeho používanie v súvislosti s Islamským štátom a predchádzať tak diskriminácii svojej dcéry.

Ako píše denník Independent, samotný incident sa odohral v nákupnom centre, v meste Illawarra, Južne od Sydney. Po nákupoch chcela Taylorina sestra obdarovať svoju neter a synovca Nutellou s vlastným menom. Chlapcovi Odhinnovi Nutellu vytvorili, no dievčatku Isis nie. Jej meno sa totižto nachádzalo na zozname neprípustných mien, kvôli konotáciám s Islamským štátom.

Ferrero následne matku kontaktovalo a zastalo sa svojho prvého rozhodnutia. Argumentovalo tým, že v rámci kampane majú stanovené podmienky, ktoré je nutné plošne dodržiavať. Meno Isis sa nachádza v zozname neprístupných mien preto, lebo ho široká verejnosť môže chybne interpretovať a vnímať ako nevhodné. Taylor zdôrazňuje, že spoločnosť práve takýmto spôsobom podporuje chybnú interpretáciu tohto mena a z toho vyplývajúcu diskrimináciu.

Taylor apeluje aj na médiá, aby prestali pre Islamský štát používať akronym ISIS a začali ho nazývať pod skratkou Daesh. Polemika o rôznych pomenovaniach Islamského štátu médiami už viackrát prebehla. Zapojil sa do nej napríklad aj britský premiér David Cameron, ktorý žiadal BBC používať v súvislosti s Islamským štátom skratku ISIL.

Heather Taylor ďalej vysvetľuje, že pomenovala svoju dcéru po egyptskej bohyni, ešte pred vypuknutím negatívneho ošiaľu okolo Islamského štátu. Zdôrazňuje, že jej dcéra má zatiaľ to šťastie, že si vo svojom veku dané súvislosti neuvedomuje. No nepotrvá dlho a aj ona začne vnímať reakcie svojho okolia. Matka chce preto rozšíriť toto povedomie, aby ochránila svoju dcéru a aj mnohé iné dievčatá s týmto menom, pred možným šikanovaním a diskrimináciou.