Najväčšie rakúske lyžiarske stredisko Ski Amadé, ktoré v piatich regiónoch tvorí 25 lyžiarskych stredísk, 270 vlekov a 760 kilometrov zjazdoviek, však jedno z takýchto podujatí muselo na dva roky vyradiť z ponuky.

Dámskemu týždňu odzvonilo

Išlo o mimoriadne úspešný Ladies Week (Dámsky týždeň). Proti tomuto špeciálnemu balíčku služieb pre lyžujúce dámy sa totiž ozvali zástancovia rovnosti pohlaví a označili ho za diskriminačné proti mužom. Dámskym týždňom sa dokonca musel zaoberať úrad Rakúskeho kominára pre rovnosť príležitostí, ktorý dal kritikom za pravdu.

Napriek zákazu boli spokojní nielen sťažovatelia, ale aj hotelieri a majitelia penziónov. Aféra zafungovala ako bezplatná reklama a prilákala aj nových záujemcov.

Marketingové oddelenie Ski Amadé napokon Ladies Week, ktorý by bol v budúcom roku v týždni od 17.do 24. marca, premenovalo heslom Bring a Friend (Priveď si priateľa).

Namiesto dám lákajú dvojice

Platí nielen pre ženy, ale aj pre mužov, páry zosobášené i snúbenecké či žijúce na divoko, ale aj dve spoločne dovolenkujúce dámy, či dvoch pánov. Kto si vo vybraných hoteloch kúpi počas tohto týždňa objedná sedemdňový pobyt v dvojposteľovej izbe, dostane šesťdňový skipas grátis.

Ex-Ladies Week pozýva aj na párty zdarma, koncerty, preteky na lyžiach v tímoch podľa farby vlasov, testy lyží, lyžovačku so sprievodcom, prechádzky s fakľami, špeciálne hotelové kúpeľné, wellness balíčky a ďalšie veselie na rakúsky spôsob.

Aby sa necítili ukrátené aj iné skupiny, v stredisku Salzburger Sportwelt predávajú aj adventné programy v starých horských dedinách, špeciálne pobytové balíčky pre seniorov, pre deti do šiestich rokov, rodinné veľkonočné pobyty či gastronomické šou.

Aby hosť náhodou nemal pocit, že za svoje peniaze nedostal viac zimných zážitkov, než čakal.