Okamžite po uvoľnení opatrení  sa na viacerých miestach Bratislavy objavili nálepky na rôznych prevádzkach, hromadnej doprave, zdravotníckych zariadeniach s nápismi „Nekašlite na používanie rúška,“ „I love bezpečná vzdialenosť“ alebo „Ruka ruku myje“. Copywriter Tony Gaal a kreatívny riaditeľ a ilustrátor Miroslav Balog sa aj takýmto spôsobom rozhodli pomôcť.

Vstúpte si do svedomia
Zdroj: Citadela

„V médiách neustále odznievajú obavy z toho, že uvoľnenie opatrení, na ktoré všetci s rešpektom čakáme, vyvolá u ľudí ľahkovážnosť a zníženie latky v rámci hygienických opatrení. Rozhodli sme sa preto aj do budúcna dlhodobo prispievať ku vkusnej osvete o zodpovednosti, ktorá je v záujme nás všetkých,“ hovorí Ron Kubik, CEO agentúry Citadela. 

V agentúre rozmýšľali, ako by  mohli pomôcť a tak vytlačili na vlastné náklady a bez brandu pár stoviek kusov. Záujem však rastie, a tak zvažujú aj ďalšie verzie či oficiálnu možnosť predaja odznakov do budúcna, keď sa budeme musieť naučiť s vírusom fungovať.

Neprehliadnite

Kofole dôvtip nechýba. Kvôli pandémii upravila reklamu

„Náš tím ešte stále pracuje v obmedzenom režime prevažne z domu s odznakmi ‚Home Officer‘ a z nás sa stal CHO – chief home officer. Najväčšej obľube u Slovákov sa zatiaľ teší odznak s nápisom ,Anička, dušička, nekašli, aby mi koronu nenašli‘. Veríme, že toto obdobie spolu zodpovedne zvládneme,“ dodáva R. Kubik. 

Do portfólia reklamenj agentúry Citadela patrí napríklad spoločnosť PPA Controll, Oresi, Edenred Slovakia a ďalšie. Aj tie sa snažia v čase koronavírusu pomáhať. 

Spoločnosť Edenred Slovakia pripravila špeciálny katalóg prevádzok, z ktorých si ľudia majú možnosť objednať teplé jedlo alebo potraviny priamo domov. Pre podporu svojich partnerov tiež ponúkajú na svojich kanáloch bezplatný reklamný priestor. V pláne je tiež kampaň po znovuotvorení prevádzok.

Oresi zase počas krízy spustila technologickú novinku, vďaka ktorej si zákazníci môžu priamo z domácnosti prostredníctvom streamu nasimulovať vlastnú kuchyňu v reálnom obraze spolu s návrhárom kuchyne.

Ruka ruku myje
Zdroj: Citadela