Tri konkurenčné finančné inštitúcie, ponúkajúce stavebné sporenie, sa spojili v novej kampani. Spoločne propagujú úverový produkt v čase, keď ministerstvo financií plánuje novelou zákona o stavebnom sporení od februára obmedziť podporu tejto formy financovania bývania.

ČSOB, Prvá stavebná sporiteľňa a Wüstenrot nasadili kampaň do vonkajších médií. Odkazy, ktoré majú prezentovať nezmenené benefity stavebného sporenia, sú vypísané veľkým bielym písmom na červenom podklade. Pod heslami sú logá troch firiem.

Kampaň má klientov informovať o tom, že služby stavebných sporiteľní sa v súčasnosti, ani v budúcnosti voči sporiteľom nezmenia a stavebné sporenie bude naďalej poskytovať úvery na financovanie bývania.

Veľa medializovaných informácií vychádza z predbežných návrhov, prípadne ich nesprávnej interpretácie. Tieto informácie zneisťujú a znervózňujú stavebných sporiteľov pri ich plánovaní zámerov na financovanie bývania. Nejedná sa o informácie týkajúce sa konkrétneho produktu alebo jednej zo stavebných sporiteľní, ale systému stavebného sporenia ako celku. Preto sa aj kampaň robí pod spoločnou hlavičkou všetkých troch stavebných sporiteľní, ktoré reprezentujú trh stavebného sporenia na Slovensku,“ uvádza sa v spoločnom vyjadrení spoločností, ktoré zaslali redakcii Mediálne.sk.

Konkurenčné sporiteľne spojili sily v kampani

Kampaň, ktorá je určená pre súčasných stavebných sporiteľov a aj klientov, ktorí chcú v blízkej alebo vzdialenejšej budúcnosti riešiť stav svojho bývania, prebieha počas letných prázdninových mesiacov, kedy ľudia najviac cestujú po Slovensku. Preto stavebné sporiteľne zvolili len outdoorové plochy - bilbordy, bilbordy scroll, citylighty a bigbordy. Kampaň bola pripravená a zabezpečená úsekom marketingu Prvej stavebnej sporiteľne, najväčšieho poskytovateľa stavebného sporenia.

Navrhované zmeny v zákone o stavebnom sporení, ktorá sa finančným inštitúciám nepáči, sa týkajú spôsobu prideľovania štátnej prémie, ale aj zníženia poplatkov. Za uzatvorenie novej zmluvy o stavebnom sporen byí si už sporiteľne nemali pýtať jednopercentný poplatok z cieľovej sumy, ministerstvo chce jeho výšku obmedziť na 0,9 percenta. Viac o plánovaných zmenách.

Zmeny majú pocítiť najmä noví sporitelia. Ak parlament schváli navrhnuté zmeny, od budúceho roku budú môcť v prvom roku sporenia získať maximálnu prémiu len tí ľudia, ktorí si stavebné sporenie založia hneď v januári a ešte v tom istom mesiaci naň vložia celoročný vklad. V prípade, že sa nezmení výška štátnej prémie, budú na získanie prémie potrebovať 663,90 eura. V súčasnosti nerozhoduje, kedy si človek stavebné sporenie založí. Aj v prípade, že uzatvorí zmluvu 31. decembra a v ten istý deň vloží na účet potrebnú sumu, dostane prémiu za celý rok.