KFC informácie o plánovanom rozširovaní aktivít na slovenskom trhu prezentovalo pri otvorení zrekonštruovanej prevádzky v bratislavskom Auparku. Tam už reštaurácia od konca februára nie je súčasťou foodcourtu, ale dostala samostatný, väčší priestor.

„Okrem otvorenia novej prevádzky sme v týchto dňoch urobili aj významné rozhodnutie investovať 10 – 15 miliónov eur do 11 nových prevádzok, ktoré na Slovensku vytvoria približne 300 nových pracovných miest,“ povedal Andreas Schindl, country manager Queensway Restaurants Slovakia, pod ktorú značka KFC patrí.

„V blízkej budúcnosti taktiež plánujeme rekonštrukciu existujúcich slovenských prevádzok,“ dodal A. Schindl. V rámci expanzie, ktorá by mala podľa spoločnosti prebehnúť v najbližších troch – štyroch rokoch, je plánovaných aj viacero samostatných drive thru prevádzok (reštaurácie pre motoristov nakupujúcich z auta).

Plány už mali aj v minulosti

Reštaurácia v Auparku je po rekonštrukcii najväčšou v rámci siete KFC na Slovensku. Reťazec má ešte jednu prevádzku v hlavnom meste – na Einsteinovej v OC Relaxx, a tiež prevádzky v Banskej Bystrici v obchodnom centre Európa a v trnavskom obchodnom centre Galéria.

KFC chystá expanziu na Slovensku, chce otvoriť 11 nových prevádzok

Nová reštaurácia KFC v Auparku Zdroj: Queensway Restaurants Slovakia

Najstaršou je pobočka

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa