Kampaň Slobody zvierat: Drobová s koňom, Judínyová s mačkou

„Som za zákon na ochranu zvierat“ znie claim novej kampane neziskovej organizácie Sloboda zvierat, ktorá vyzýva politikov a poslancov, aby v legislatíve ukotvili nový modernejší zákon na ochranu práv zvierat.

Sloboda zvierat si do otvorenej výzvy prizvala známe osobnosti, ktoré na vizuáloch zobrazila spolu so zvieratami – herečku Soňu Valentovú s kozou, Zuzanu Porubjakovú s kravami, Mariána Greksu spolu s Gabikou Drobovou s koňmi, Eriku Judinyovú a Denisu Mendrejovú s mačkami či lekárku Alexandru Novotnú s líškou.

„Cieľom kampane je prijať samostatný zákon na ochranu zvierat, ktorý definuje zviera ako „cítiacu bytosť“ v súlade s platnými európskymi dokumentmi,“ uvádza organizácia na svojom webe.

Do kampane sa ľudia môžu zapojiť prostredníctvom online petície, ktorá prebieha priamo na webe Slobody zvierat, kde môžu hotový list s požiadavkami posielať priamo politikom a poslancom. Organizácia tiež vyzýva ľudí, aby premiérke alebo ministrovi pôdohospodárstva poslali pohľadnicu alebo vyvesili plagáty, ktoré im po uvedení e-mailovej adresy zašlú.

„Naša kampaň sa začala ešte pred pádom vlády, ale budeme v nej aj tak pokračovať. Rozhodli sme sa, že nové voľby využijeme v prospech zvierat a vypýtame si od politikov prísľub. Oslovíme listom lídrov všetkých politických strán, ktoré sa zúčastnia parlamentných volieb s otázkou: Zaradíte do svojho volebného programu prijatie zákona o ochrane zvierat? Zaradíte do zákona naše požiadavky? Odpovede zverejníme na stránkach Slobody zvierat,“ uviedla v tlačovej správe Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Kampaň realizuje Sloboda zvierat za podpory spoločnosti Bigmedia, tlačiarní Willmark, Neumahr a časopisu Pes a mačka Spoločnosti 7 Plus. Fotografie zvierat pochádzajú z dielne fotografa Petra Korčeka, portréty od Veroniky Manga a Saši Borsíkovej.