Otca hrá po novom Hubert Stablewski, matku herečka Vlastina Svátková. Spoločne majú dve deti – chlapca a dievča.

Počas účinkovania starej rodiny sa v spotoch Slovenskej sporiteľne objavili aj iní známi herci, napríklad stará mama v podaní Evy Rysovej, ktorá sa mihla v ostatnej vianočnej kampani.

Koncept s rodinou začínala pôvodne Sporiteľňa s hercami Pavlom Topoľským a Janou Hubinskou, ktorí predstavovali rodinku Veselých. 

„Po štyroch rokoch sme sa rozhodli mierne reštartovať a liftingovo upraviť náš komunikačný koncept. Slovenská sporiteľňa je banka zameraná na klientov, ktorí vyznávajú rodinné hodnoty. Aj v našich reklamách preto hlavní protagonisti predstavujú našu typickú štvorčlennú rodinu. Zároveň prinášajú noví herci do reklamy osvieženie,“ vysvetľuje vedúci oddelenia marketingu a rozvoja digitálnych služieb SLSP Peter Holík.

Banka dáva „zbohom“ starej rodine v televíznom spote, kde všetci spoločne nasadajú do auta a lúčia sa s novými členmi rodiny na ulici so slovami „Čaute rodinka, tak už o týždeň, čo?“. 

Nová rodina sa o týždeň chystá na tanečnú zábavu, kde manželia budú musieť predviesť svoje tanečné umenie. Aby to zvládli bez problémov, pomôžu ich deti.

Banka v spote komunikuje Osobný účet, ku ktorému majú viesť tri jednoduché kroky, ako pri tanci, ktorý predvádza dvojica. Voice-over vyzýva divákov v závere spotu, aby bankovali naplno.

Za kreatívnym konceptom kampane stojí reklamná agentúra Creo Young&Rubicam.