Hlášky pod viečkami si vyskúšal Relax prvý raz v roku 2016 a s konceptom pokračuje. Komunikovať na cieľovku tínedžerov sa zároveň snaží primárne prostredníctvom socálnych sietí. Na starosti to má česká agentúra Friendly.
Výrobca tvrdí, že sa tento rok rozhodol značku Relax komunikovať intenzívnejšie, aj preto od apríla nasadil do televízií nový spot „Relax, mega osvieženie na leto!“. K reklame sa pridala aj outdoorová kampaň, kde značka predstavuje svoju novinku, príchuť Aloe Vera.
Relax sa spolieha aj na limitované edície príchutí, v minulosti to boli produktmi s youtubermi či vytvorené v spolupráci so skupinou Slza.
Aj tento rok značka zapojila známe tváre, na Slovensku by mali cieľovku herec a komik Števo Martinovič, moderátorka Jasmína Alagič či youtuberi Exploited a Menameselassie. V Česku džúsy propagujú napríklad tanečníčka Andy Coconut, youtuber Martin Carev, speváčka Monika Bagárová či modelka Nikol Švantnerová.
„Nevyhnutnou súčasťou dnešného života sú sociálne siete a online. Preto sme mali od začiatku roka jasnú víziu a to komunikovať aj cez emotívnu online reklamu. Prvé lásky k letu a teenagerom patria a to sme chceli využiť ako inšpiráciu pre online spot,“ hovorí Lenka Rusnáková, brand manažérka subbrandu Relax s hláškou.
„Nosnou ideou spotu bolo spojiť lásku a našu najväčšiu unikátnosť a to hlášky pod viečkami Relax džúsov. Nosná idea spotu je v love story dvoch mladých ľudí, ktorých spoja hlášky pod viečkami, úplne bez slov. Láska totiž nepotrebuje slová,“ dopĺňa L. Rusnáková.
Online spot vznikol v dielni slovenského vizuálneho štúdia Laurinc Studio. „Chceli sme spraviť spot, ktorý bude trochu iný ako klasické produktové reklamy. Vychádzali sme s dokumentárneho štýlu, ktorý je našej tvorbe veľmi blízky,“ hovorí režisér Daniel Laurinc.
„Keď si ho pozorne pozriete, nie je tam ani jedna scéna, kde by niekto džús pil. Napriek tomu je tam stále prítomný. Nosnou ideou spotu sú práve odkazy pod viečkami, vďaka ktorým sa začne rozvíjať príbeh lásky dvoch študentov,“ dopĺňa D. Laurinc.