Chmelár nakoniec tiež skončil na kandidátke 99 percent

Hoci sa pedagóg Eduard Chemlár počas teasingovej fázy kampane iniciatívy 99 percent od týchto aktivít dištancoval a odmietal aj vstup do politiky, minulý týždeň bolo už všetko inak - 99 percent mieri do volieb a spolu s týmto hnutím aj Chmelár, ktorý bude na jeho kandidátke. 

Chmelár odmietol akékoľvek politické ambície už zhruba pred mesiacom. V tom čase viseli v mestách prvé bilbordy s nápisom 99%. Chmelár bol zároveň tvárou vlastnej kampane na sociálnej sieti Facebook. Minulý týždeň pedagóg k tomu uviedol, že reklamu mu bez jeho vedomia platili ľudia, ktorí stoja za internetovou stránkou 99 percent.

Chmelár v ostatných týždňoch chodil po Slovensku agitovať za ciele, z ktorých sa mnohé podobajú agende hnutia 99 percent. S výrazom 99 percent, ktorý sa do médií dostal vďaka aktivistom na Wall Streete, sa aj priamo identifikoval, napríklad v v komentári na Aktuality.sk s názvom Je nás 99 percent.

Chmelár nakoniec tiež skončil na kandidátke 99 percent

Zdroj: E.CH.

Spoluprácu s 99 percentami oznámil minulý týždeň - po prvej tlačovej konferencii 99 percent. Chmelár na vlastnej tlačovej besede ohlásil vstup do strany spolu s aktivistom Jurajom Mesíkom. Rozhodli sa tak údajne po tom, čo zakladatelia iniciatívy splnili tri požiadavky aktivistov – zverejniť pozadie financovania hnutia, podporiť zmenu financovania politických strán a presadzovať takzvanú občiansku ústavu.

„Akýkoľvek sponzor, ktorý má záujem financovať môj vstup do politiky, musí mať odvahu na to, aby verejne a pred kamerami povedal, že financuje alebo chce financovať takýto projekt. Pán Ivan Weiss mal tú odvahu na to, aby tieto skutočnosti zverejnil, na rozdiel od mecenášov iných politických strán,“ vyhlásil podľa SITA na tlačovej konferencii Chmelár.

Chmelár nakoniec tiež skončil na kandidátke 99 percent
Zdroj: Diana Èernáková

Chmelár priznal na tlačovej besede aj to, že ho sponzor 99 percent Ivan Weiss ťahal aj do volieb v roku 2010, a to na kandidátku SDĽ, ktorú vtedy podporoval.