Spotrebiteľom predstavuje reálnych ľudí, ktorí stáli alebo stoja za značkou Carpathia a skutočné príbehy spojené s výrobou a „životom“ ich instantných polievok. 

„V kampani nejde o vymyslené príbehy, ale o znovuobjavenie a predstavenie reálnej histórie a pôvodu lokálnej značky a produktov od počiatku spojených so Slovenskom, Prievidzou a ľuďmi,“ uviedla pre Mediálne.sk brand manager culinary spoločnosti Nestlé Zuzana Dobríková.

V televíznom spote vystupuje Nataša Matyášová, ktorá je už niekoľko rokov zodpovedná za kvalitu polievok Carpathia. V ňom uvádza, že Francúzsku polievku vymyslela jej mama Darina v roku 1971 v Prievidzi a sprevádzala ich počas dovoleniek a niekedy aj v bežný pracovný deň. Francúzska polievka Original je podľa tvrdenia spoločnosti dodnes najobľúbenejšou „sáčkovou“ polievkou na Slovensku (pôvod tvrdenia firma neuvádza). 

Carpathia chce obnoviť dôveru v instatné polievky dlhodobou kampaňou

Okrem televízie a rádia spustili súbežne facebookovú komunikáciu v rámci profilu Milujem Francúzsku Original. Komunikáciu koncipujú ako dlhodobú, zameranú na vytváranie vzťahu s cieľovou skupinou a podporu vnímanej hodnoty značky a produktu.

Vzorový spotrebiteľ značky Carpathia je podľa Z. Dobríkovej žena alebo muž vo veku 35 až 45 rokov, ktorý sa stotožňuje so svetonázorom „Dobré veci pretrvávajú“, nie sú predstaviteľmi typického mestského životného štýlu a prikláňajú sa skôr k overeným, vyskúšaným riešeniam.

Carpathia, rovnako ako celá kategória dehydrovaných kulinárskych výrobkov, zápasí v súčasnosti s výzvami súvisiacimi s dôrazom na čerstvé potraviny a zdravé stravovanie, kde instantné výrobky môžu niesť so sebou negatívne vnímanie. 

Z prieskumov spoločnosti vychádza, že skutočnou bariérou nie je ani tak zloženie produktov, ako predstava výroby „v laboratóriu s odstredivkami, kde chemickí pracovníci chodia vo veľkých plastových okuliaroch a bielych plášťoch“.

„Preto veríme, že naše aktivity na Carpathii môžu mať reálnu ambíciu stabilizovať vývoj celej kategórie a obnoviť dôveru spotrebiteľov v naše kľúčové portfólio,“ dodala Z. Dobríková.

Okrem komunikačnej kampane spoločnosť tvdí, že zapracovala aj na kvalite ich polievok. „Naším marketingovým cieľom je, samozrejme, rastúci a úspešný biznis. V Nestlé veríme, že pre úspešný biznis je potrebné neustále hľadať cesty, ako reflektovať aktuálne potreby spotrebiteľov a lokálne trendy trhu. O to sa v súčasnosti s Carpathiou snažíme,“ vysvetlila Z. Dobríková.

Súčasťou kampane boli aj osobné stretnutia s pani Matyášovou, ktorá chce do Vianoc stihnúť vlastnoručne podpísať 20-tisíc polievok. Každému, kto o to požiadal, ju nielen podpisuje, ale pridá navyše aj osobné venovanie.

Spoločnosť kampaň vytvorila v spolupráci s reklamnou agentúrou Igor Brossmann. Nákup mediálneho priestoru zabezpečuje agentúra ZenithOptimedia.