GoActly sa prezentuje ako nový hráč v oblasti marketingových prieskumov a stratégií.

„Máme bohaté skúsenosti z rôznych brehov – skúsenosti projektových ľudí, dátových analytikov, skúsenosti tvorcov aj užívateľov prieskumov, a to tak komerčnej ako aj vo verejnej sfére,“ cituje úvod krátkej tlačovej správy T. Rosovú, managing director agentúry.

Okrem nej medzi ľuďmi vo firme figurujú podľa údajov na webe Peter Michalík, Monika Fintorová a Martin Hrivnák. Z ponúkaných služieb agentúra avizuje napríklad oblasť posudzovania budúceho úspechu inovácií a startupov, ale aj politický marketing.

„S výnimočnou skúsenosťou z mnohých rokov pôsobenia v politickom marketingu, z množstva kampaní, ale aj z pohľadu výkonného politika vieme pre vás urobiť všetko, čo politická značka potrebuje pre budovanie svojho úspechu,“ píše sa na webe goactly.com.

Za agentúrou stojí eseročka Actly, ktorej spoločníkmi sú T. Rosová a akciovka Soria. So Soriou je prepojený podnikateľ Ján Kasper, firma je spoluvlastníkom najväčšej mediálnej agentúry u nás Unimedia. K jej akcionárom patrí aj ďalší známy podnikateľ Ivan Kmotrík.

S J. Kasperom, spolumajiteľom Penati Golf Resort v Šajdíkových Humenciach či zakladateľom bratislavského klubu Penati, kde sa stretávajú vplyvní ľudia z biznisu, už v minulosti T. Rosová spolupracovala. V rokoch 1996 – 2001 pôsobila v reklamnej agentúre Soria & Grey, jej nástupcom je podľa obchodného registra Soria, a. s.

Spoločnosť Soria & Grey a T. Rosová patrili do roku 2005 medzi spoločníkov aj v eseročke Markant, ktorá sídli na rovnakej adrese ako momentálne Actly a patrí Rosovej manželovi Máriovi Dobrovodskému. V agentúre bola bývalá poslankyňa NR SR riaditeľkou v rokoch 1997 – 2002, Úrad vlády či ministerstvo práce si u firmy počas vlády Mikuláša Dzurindu objednávali prieskumy verejnej mienky za milióny korún.

T. Rosová bola v parlamente neskôr poslankyňou za SDKÚ-DS, za stranu neúspešne kandidovala ako úradujúca starostka Starého Mesta aj vo vlaňajších komunálnych voľbách. Po nich sa vzdala funkcií v strane vrátane postu predsedníčky ústrednej rady.