Spoločnosť svoje rozhodnutie potvrdila v oficiálnom stanovisku. Za všetkým bolo vyjadrenie v rádiu. „Koho zaujíma, keď spadne most?“ povedal fotograf Oliviero Toscani. Neskôr sa za svoj výrok ospravedlnil na Twitteri.

Na spoločnosť Benetton sa v súvislosti s pádom diaľničného mosta, ktorý sa v Janove zrútil v dĺžke 100 metrov v auguste 2018, zniesla ostrá kritika už skôr. Komunikáciu prevádzkovala infraštruktúrne firma Atlantia, ktorá je s rodinou Benettonovcov majetkovo prepojená.

Výrok 77-ročného O. Toscaniho sa paradoxne nesie v duchu jeho úspešných reklamných fotografií, ktoré pre Benetton vytváral v rokoch 1982 až 2000. Dovtedy sa nezvyčajne nezameriavali na výrobky samotné, ale na rúcanie tabu v spoločnosti. Často ich médiá označovali za škandalózne.

Čierna matka dojčiace biele dieťa popudila krajiny, ktoré zažili otroctvo a kolonializmus. Mních bozkávajúci mníšku vyvolal vlnu protestov v Taliansku.

Čerstvo narodené, zakrvavené dieťa s pupočnou šnúrou pobúrilo Britániu. Od zakrvaveného oblečenia mŕtveho chorvátskeho vojaka či nahého pozadia s pečiatkou HIV-pozitív sa odvracali takmer všade.

Za pápeža Benedikta XVI., ktorý sa bozkáva s jedným z egyptských imámov sa Benetton niekoľkokrát Vatikánu ospravedlnil. Kampane ale vždy zabrali.