Americká reklamná platforma Magnite kúpi za 1,17 miliardy dolárov skupinu SpotX, ktorá sa zameriava na videoreklamu. Na transakciu sa dohodla s európskou vysielacou spoločnosťou RTL Group, ktorá je teraz vlastníkom firmy SpotX. Magnite uviedla, že chce vytvoriť predné interaktívnu platformu zameranú na reklamu.

Kúpnu cenu tvorí kombinácia 560 miliónov dolárov a 14 miliónov akcií spoločnosti Magnite.

Šéf spoločnosti Magnite Michael Barrett povedal, že transakcia dá v dôležitom období dohromady tie najlepšie reklamné technológie CTV a tímy. Technológia CTV integrujú internet s interaktívnymi službami digitálnej reklamy v chytrých televízoroch a prijímačoch.

Očkovacia kampaň - Marek Hamšík
Neprehliadnite

Nepresvedčivá kampaň pre presvedčených. Postoj odporcov vakcíny asi nezmení

,,CTV podporovaná reklamou práve začína čerpať rozpočty z lineárnej televízie a my budeme pripravení na účasť v najsilnejšej časti rastu, ktorý toto odvetvie v dohľadnej dobe čaká," povedal Barrett.

RTL Group získala 65procentní podiel vo firme SpotX v roku 2014, kedy za neho zaplatila 107 miliónov eur, uviedla agentúra Reuters. Plné vlastníctva vo SpotX potom získala v roku 2017, kedy zostávajúci podiel získala za 123 miliónov eur.