Sega sa vracia!

Ak ste fanúšikmi nefalšovaného retra, zbystrite pozornosť – Sega pripravuje uvedenie konzoly Genesis Mini s predinštalovanou štyridsiatkou hier, medzi ktorými vynikajú už teraz klasiky ako Altered Beast, Sonic the Hedgehog, Castelvania: Bloodlines, či Space Harrier II. Kompletný zoznam Sega odhalí postupne na oficiálnom retro webe. To všetko už v septembri a za 80 amerických dolárov. Lacnejšie je už len nekúpiť (a nehrať)!

Half-Life vo virtuálnej realite?

Valve, herné štúdio zodpovedné za hernú legendu ako Half-Life, inovatívny Portal, či platformu Steam, neočakávane ohlásilo vlastný set na virtuálnu realitu. I keď by sa mohlo zdať, že ide o skorý prvoaprílový žart, Doug Lombardi to poprel a označil Valve Index za reálny produkt. Technicky sa o ňom veľa nevie a to i napriek tomu, že očakávané uvedenie na trh by malo byť o dva mesiace.

Zuckerberg volá po regulácii obsahu na internete

Naposledy sme v #digitalnytyzden rozbúrili vody, keď sme písali, že Facebook nebude podporovať šírenie článkov s protiočkovacou témou cez platenú podporu. Zľahka provokačná otázka na našom profile vyvolala podľa očakávaní diskusiu a vlnu reakcií.

Tentokrát sa situácia opäť posúva dopredu, keď otec a zakladateľ Facebooku volá po pomoci v regulovaní obsahu na internete. Ako by vyzeral regulovaný svet podľa Marka a aké sú dôvody, ktoré preformovali jeho názor?

Apple pláva do neznámych vôd

Posledný týždeň bol pre Apple v znamení vzostupov a pádov. Prekvapením bolo predstavenie kreditky a služieb na predplatiteľskej báze – televíznej s názvom Apple TV+, spravodajskej Apple News+ a hernej Apple Arcade. Na druhej strane po nesmierne dlhom vývoji potupne priznal, že očakávaná nabíjačka AirPower sa nedočká uvedenia na trh. Prečo? Je skutočne zariadenie, ktoré vie naraz nabíjať iPhone, Apple Watch a AirPods také sci-fi?

ADMA Academy je späť

Prihlasovanie do druhého ročníka ADMA Academy je v plnom prúde! Zvažujete, že by ste sa znova stali študentkou či študentom? Potom vám odporúčame prečítať si podrobný sumár tém, ktoré si pre vás nachystali lektori z členských agentúr ADMA.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Zuckerberg volá po regulácii obsahu na internete

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)