M. Žbirka spolu s kapelou ohlásil svoj koncert na utorkový večer, naživo začali hrať krátko po 21. hodine.

„Bola to nevinná myšlienka, taká poznámočka na Facebooku, že by som mohol zahrať zopár pesničiek. Nevedel som, že sa z toho stane koncert, z ktorého sme urobili z mnohých dôvodov minikoncert v minizostave,“ povedal na úvod online koncertu spevák.

M. Žbirka s kapelou otvoril internetové vystúpenie známou skladbou V slepých uličkách. Zahrali aj skladby Možno sa ti zdá, Len s ňou, Balada o poľných vtákoch, Denisa a ďalšie. Set nazvaný „Sedím doma a nie je mi smutno“ zakončili príznačne – skladbou Už len 22 dní.

Spevákov písali skladby na želanie aj fanúšikovia. „Vôbec sme sa nevideli, nemohli sme nacvičiť skladby, ktoré bežne nehrávame,“ vysvetlil M. Žbirka vo videu. „Toto je zmysel koncertu, trochu vás potešiť, ak vás tieto skladby bavia.“

Živý prenos sa prenášal cez Instagram a na Facebooku. Na najväčšej sociálnej sieti mal značný úspech, do polnoci podľa štatistický Facebooku nazbierali vyše 176-tisíc pozretí. Zároveň mal 1 500 zdieľaní a vyše 8-tisíc lajkov.

„Je dôležité si za každých okolností robiť vzájomne radosť a držať spolu. Som rád, že to môžeme teraz urobiť aspoň takto cez internet,“ komentoval nápad na online minikoncert M. Žbirka.